Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odwołanie od orzeczenia lekarza PZU


schannel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc w problemie czy mogę i w jaki sposób mogę odwołać się od orzeczenia lekarskiego wydanego przez lekarza PZU. Podczas lekcji wf syn uległ wypadkowi i doznał złamania obojczyka z przemieszczeniem odłamkowym. Przeszedł operację w pełnej narkozie i 4 miesiące jego potrzaskany obojczyk podtrzymywany był drutem. Dwa tygodnie leżenia w szpitalu i prawie dwa miesiące chodzenia w gorsecie gipsowym zostało przez lekarza ocenione na 240 zł. Syn był ubezpieczony, posiadamy pełną dokumentację ze szpitala. Czy jest szansa, by dostać większe odszkodowanie? Bardzo proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podstawowym ubezpieczeniu szkolnym NNW ubezpieczyciel płaci tylko za trwały uszczerbek na zdrowiu i nie jest brane pod uwagę " Dwa tygodnie leżenia w szpitalu i prawie dwa miesiące chodzenia w gorsecie gipsowym "

PZU płaci za złamanie obojczyka 4.5 % sumy ubezpieczenia określonej w umowie.

Na jaką sumę ubezpieczony był syn w szkole ?

jak doszło do tego wypadku i kto był winny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn był ubezpieczony na sumę 12000zł. Trudno ustalić sprawcę, zdarzenie należy uznać za nieszczęśliwy wypadek. Dodam tylko, że zanim poprosiłam o orzeczenie lekarza ZUS, ubezpieczyciel wycenił kwotę odszkodowania na 700 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze rozumie ale czy był tak że na początku ubezpieczyciel chciał wypłacić 700 zł. odszkodowania a gdy pani poprosiła o orzeczenie lekarza PZU to teraz ubezpieczyciel chce wypłacić 240 zł ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schannel wrote:
Syn był ubezpieczony na sumę 12000zł. Trudno ustalić sprawcę, zdarzenie należy uznać za nieszczęśliwy wypadek. Dodam tylko, że zanim poprosiłam o orzeczenie lekarza ZUS, ubezpieczyciel wycenił kwotę odszkodowania na 700 zł.
oczywiście że należy się odwołać od decyzji PZU ponieważ zaniżyli wysokość odszkodowania
w tabeli PZU złamanie każdej kości obojczyka 4.5%
czyli 120 zł x 4.5% = 540 zł i tyle minimalnie powinno wynosić odszkodowanie.
PZU natomiast policzyło 2% za to złamanie i stąd kwota 240 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Proszę o szybką odpowiedż. Złamałam nogę- Skośno spiralne złamanie trzonu kości goleni prawej w 1/3 dalszej. ( złamaniu uległy obie kości podudzia) .Leczone operacyjnie stabilizatorem zewnętrznym ( 6 śrub- jedna jeszcze została w kości) Złożyłam papiery o odszkodowanie do PZU- ubezpieczenie grupowe. Telefonicznie pan zaproponował mi pewną kwotę, lecz ja się nie zgodziłam bo było to mniej niż 10%. Powiedział,że w takim razie lekarz orzecznik oceni uszczerbek na zdrowiu. Prosiłam,że ja bym chciała być osobiście na komisji i rozmawiać z lekarzem, bo mam brzydkie blizny na nodze, noga boli i puchnie, jeszcze kuśtykam, no i muszę chodzić w długich spodniach przez te blizny i nie założę już nigdy spódniczki! Jednak za kilka dni wpłynęła kwota na moje konto równa 10%, żadnego pisma nie otrzymałam jeszcze. Moje pytanie: ILE FAKTYCZNIE POWINNAM MIEĆ PRZYZNANE PROCENT! Czy mogę odwoływać się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

dropsik73 wrote:

Proszę o szybką odpowiedż. Złamałam nogę- Skośno spiralne złamanie trzonu kości goleni prawej w 1/3 dalszej. ( złamaniu uległy obie kości podudzia) .Leczone operacyjnie stabilizatorem zewnętrznym ( 6 śrub- jedna jeszcze została w kości) Złożyłam papiery o odszkodowanie do PZU- ubezpieczenie grupowe. Telefonicznie pan zaproponował mi pewną kwotę, lecz ja się nie zgodziłam bo było to mniej niż 10%. Powiedział,że w takim razie lekarz orzecznik oceni uszczerbek na zdrowiu. Prosiłam,że ja bym chciała być osobiście na komisji i rozmawiać z lekarzem, bo mam brzydkie blizny na nodze, noga boli i puchnie, jeszcze kuśtykam, no i muszę chodzić w długich spodniach przez te blizny i nie założę już nigdy spódniczki! Jednak za kilka dni wpłynęła kwota na moje konto równa 10%, żadnego pisma nie otrzymałam jeszcze. Moje pytanie: ILE FAKTYCZNIE POWINNAM MIEĆ PRZYZNANE PROCENT! Czy mogę odwoływać się?

Warto zażądać doręczenia decyzji na piśmie i tabel na podstawie której przyznano tyle a nie inną wysokość uszczerbku na zdrowu. Wówczas skonsultować z innym lekarzem orzecznikiem i wnieść ewentualne stosowne odwołanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...