Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ZUS i PZU czy odszkodowanie się należy?


carlos58
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 24 lata. 28.03.11 po dźwignięciu w pracy (hurtownia mat, budowlanych) ciężkiego przedmiotu wystąpiła u mnie:

1. Centralno-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego L4/5 po stronie lewej uciskająca korzeń nerwowy L5

2. Przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 uciskający worek opony twardej.

Wynikiem tego pojawił się silny ból, drętwienie nogi lewej oraz niedowład stopy.

Łącznie w szpitalu MON w Warszawie spędziłem 13 dni,

27.04.11 byłem operowany. Drogą lewostronnej fenestracji L4-L5 usunięto masy wypadniętego podwięzadłowo jądra miażdżystego, niedowład i bóle częściowo ustąpiły, po 3 tygodniach mam zacząć rehabilitację, zaleceniem lekarza przez kilka miesięcy mam unikać jakiegokolwiek dźwigania, schylania, oraz siadania.

Firma uznała wypadek przy pracy lecz nie było świadków, jestem ubezpieczony standardowo w ZUS oraz mam wykupiono w firmie dodatkowo grupowe ubezpieczenie na życie w PZU.

Mam pytanie czy należy mi się odszkodowanie z ZUS i PZU.

Nie wiem jak jest w ZUS ale w ulotce PZU jest napisane że jestem ubezpieczony na 9000zł zaś świadczenie za 1% uszczerbku na zdrowiu wynosi 360zł.

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zakład uznał wypadek przy pracy, to po zakończeniu leczenia i rehabilitacji prosze napisać do pracodawcy pismo o skierowanie na komisję ZUS celem ustalenia % uszczerbku na zdrowiu. Do pisma należy dołączyć zaświadczenie o stanie zdrowia N9, które wypełnia lekarz prowadzący leczeie. po otrzymaniu pisma i N9 pracodawca kompletuje dokumenty i wysyła do ZUS. ZUS na adres domowy przyśle zawiadomienie o terminie i miejscu badania.

Odszkodowanie otrzymuje się za uszczerbek na zdrowiu. W tej chwili ZUS za 1% stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu płaci 645 zł.

 

Jeśli chodzi o PZU, to jeśli macie gtupowe ubezpieczenie to proszę się zgłosić w zakładzie do osoby, która zajmuje się ubezpieczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
behapówka wrote:
Odszkodowanie otrzymuje się za uszczerbek na zdrowiu. W tej chwili ZUS za 1% stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu płaci 645 zł.

Jeśli chodzi o PZU, to jeśli macie gtupowe ubezpieczenie to proszę się zgłosić w zakładzie do osoby, która zajmuje się ubezpieczeniami.
Zgadza się co do ZUS. Ale PZU - piszesz, że macie grupowe ubezpieczenie na życie w PZU - tylko czy takie ubezpieczenie pokrywa następstwa wypadków czy to czysta polisa na życie. Bo jak to drugie to kasy możesz nie zobaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rehab wrote:

piszesz, że macie grupowe ubezpieczenie na życie w PZU - tylko czy takie ubezpieczenie pokrywa następstwa wypadków czy to czysta polisa na życie. Bo jak to drugie to kasy możesz nie zobaczyć

dlatego też napisałam, że należy zgłosić sie do osoby, która w zakładzie zajmuje się ubezpieczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...