Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej ZUS


mantura3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mając wieczorny patrol ze strażą miejską będąc w pracy uległam wypadkowi-4palce zostały przytrzaśnięte drzwiami ich radiowozu. Dzięki mojemu opanowaniu nie wyrywałam palców z drzwi, po otwarciu drzwi, rękę wsadziłam w śnieg. Palce , a zwłaszcza 2 zaczęły puchnąć podeszły krwią, palce już nie mogłam zgiąć. W trakcie zajścia bardzo mnie bolało, cierpiałam z bólu, nawet z bólu popuściłam trochę mocz- wstyd o tym pisać ale tak było. Na pogotowiu nie stwierdzono złamania i leczenia, następnego dnia miałam udać się do lekarza po zwolnienie i dalsze leczenie. Nie byłam u lekarza, okłady robiłam sama i gimnastykę palców. Przez okres 0k.2-ch tygodni zasinienie dłoni mi zeszło. ZUS nie przyznał mi uszczerbku na zdrowiu, a z Ubezpieczenia prywatnego opłacanego w racy otrzymałam zadawalające odszkodowanie za wypadek w pracy. Chciałabym się odwołać od decyzji zus za moje cierpienie i ból i nie naciąganie ZUS na zwolnienie lekarskie z którego mogłabym skorzystać.Bardzo proszę o pomoc, czy jest sens. Może istnieje w takich sprawach precedens Sadowy ? dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mantura3 wrote:
Chciałabym się odwołać od decyzji zus za moje cierpienie i ból i nie naciąganie ZUS na zwolnienie lekarskie z którego mogłabym skorzystać.
Odwołać się można zawsze. Pamiętaj jednak, ze ZUS przyznaje odszkodowanie nie za sam fakt wypadku i nie za samo cierpienie i ból (którego serdecznie Ci współczuję, bo wiem jak to boli), lecz za to, CO pozostało (jaki uszczerbek na zdrowiu - stały lub długotrwały) po owym urazie. Jeśli więc uznasz, że uraz ten pozostawił uszczerbek zdrowotny (np. masz problemy z ruchomością tych palców, bóle rwące "na zmianę pogody" itp.), wówczas jest sens/szansa na to, że decyzja o uszczerbku zostanie zmieniona.
Jeśli jednak po urazie nie pozostało śladu - nie liczyłabym na łaskawość ZUSu i docenienie tego, że nie korzystałaś ze zwolnienia chorobowego i zasiłku z tego tytułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
mantura3 wrote:
Chciałabym się odwołać od decyzji zus za moje cierpienie i ból i nie naciąganie ZUS na zwolnienie lekarskie z którego mogłabym skorzystać.Bardzo proszę o pomoc, czy jest sens. Może istnieje w takich sprawach precedens Sadowy ? dziękuję za pomoc.
1) ZUS nie wypłaca zadośćuczynienia m.in. za ból fizyczny i cierpienia psychiczne;

2) Istnieje możliwość złożenia pozwu do sądu. Proponuję udanie się po poradę medyczną do lekarza orzecznika, który ustali trwały uszczerbek na zdrowu. Jeśli nie ma go to nie ma podstaw do świadczeń z ZUS. Sprawdzić jeszcze OWU ubezpieczenia dobrowolnego NNW- czasami należy się zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...