Jump to content
Forum Odszkodowania

Odwołanie od orzeczenia komisji lekarskiej ZUS


mantura3
 Share

Recommended Posts

Witam. Mając wieczorny patrol ze strażą miejską będąc w pracy uległam wypadkowi-4palce zostały przytrzaśnięte drzwiami ich radiowozu. Dzięki mojemu opanowaniu nie wyrywałam palców z drzwi, po otwarciu drzwi, rękę wsadziłam w śnieg. Palce , a zwłaszcza 2 zaczęły puchnąć podeszły krwią, palce już nie mogłam zgiąć. W trakcie zajścia bardzo mnie bolało, cierpiałam z bólu, nawet z bólu popuściłam trochę mocz- wstyd o tym pisać ale tak było. Na pogotowiu nie stwierdzono złamania i leczenia, następnego dnia miałam udać się do lekarza po zwolnienie i dalsze leczenie. Nie byłam u lekarza, okłady robiłam sama i gimnastykę palców. Przez okres 0k.2-ch tygodni zasinienie dłoni mi zeszło. ZUS nie przyznał mi uszczerbku na zdrowiu, a z Ubezpieczenia prywatnego opłacanego w racy otrzymałam zadawalające odszkodowanie za wypadek w pracy. Chciałabym się odwołać od decyzji zus za moje cierpienie i ból i nie naciąganie ZUS na zwolnienie lekarskie z którego mogłabym skorzystać.Bardzo proszę o pomoc, czy jest sens. Może istnieje w takich sprawach precedens Sadowy ? dziękuję za pomoc.
Link to comment
Share on other sites

mantura3 wrote:
Chciałabym się odwołać od decyzji zus za moje cierpienie i ból i nie naciąganie ZUS na zwolnienie lekarskie z którego mogłabym skorzystać.
Odwołać się można zawsze. Pamiętaj jednak, ze ZUS przyznaje odszkodowanie nie za sam fakt wypadku i nie za samo cierpienie i ból (którego serdecznie Ci współczuję, bo wiem jak to boli), lecz za to, CO pozostało (jaki uszczerbek na zdrowiu - stały lub długotrwały) po owym urazie. Jeśli więc uznasz, że uraz ten pozostawił uszczerbek zdrowotny (np. masz problemy z ruchomością tych palców, bóle rwące "na zmianę pogody" itp.), wówczas jest sens/szansa na to, że decyzja o uszczerbku zostanie zmieniona.
Jeśli jednak po urazie nie pozostało śladu - nie liczyłabym na łaskawość ZUSu i docenienie tego, że nie korzystałaś ze zwolnienia chorobowego i zasiłku z tego tytułu.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mantura3 wrote:
Chciałabym się odwołać od decyzji zus za moje cierpienie i ból i nie naciąganie ZUS na zwolnienie lekarskie z którego mogłabym skorzystać.Bardzo proszę o pomoc, czy jest sens. Może istnieje w takich sprawach precedens Sadowy ? dziękuję za pomoc.
1) ZUS nie wypłaca zadośćuczynienia m.in. za ból fizyczny i cierpienia psychiczne;

2) Istnieje możliwość złożenia pozwu do sądu. Proponuję udanie się po poradę medyczną do lekarza orzecznika, który ustali trwały uszczerbek na zdrowu. Jeśli nie ma go to nie ma podstaw do świadczeń z ZUS. Sprawdzić jeszcze OWU ubezpieczenia dobrowolnego NNW- czasami należy się zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...