Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

drzewo na ternie gminy


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry .

Szukam pomocy lub jakiejkolwiek porady na temat sposobu postępowania w moim przypadku gdzie poniosłem szkodę materialną

Sytuacja wygląda następująco : Na mój samochód zaparkowany na posesji znajomego przewróciło się drzewo rosnące na sąsiedniej działce należącej do miasta . Drzewo było zgłoszone 10 dni wcześniej do urzędu przez właściciela posesji na którą się przechyliło i naciskało na betonowe ogrodzenie które zaczęło pękać. W urzędzie skierowano pismo do wydziału ochrony środowiska jako właściwego do wydania pozwolenia na wycięcie drzewa mimo że na wniosku było jasno napisane że zagraża przewróceniem się .

Straty są spore bo drzewo wysokości około 25m całe powaliło się na mojego amerykańskiego pickupa a wezwany rzeczoznawca wycenił szkodę na prawie 30 tyś zł . Na miejsce wezwana straż miejska sporządziła jedynie notatkę i wezwała straż pożarną do usunięcia rzewa . 6 chłopa prawie 3 godziny cieli kolosa .

W/g porady rzeczoznawcy wystąpiłem do miasta z wnioskiem o wypłatę odszkodowania załączając kopie opini rzeczoznawcy , dokumentów ze straży miejskiej , pożarnej i wniosku o wycięcie drzewa.

Od początku jestem zbywany od wydziału do wydziału i żadnej konkretnej odpowiedzi . Podobno radcy prawni urzędu mają wydać opinię o konieczności wypłaty odszkodowania a decyzje ma podjąć zwołane kolegium . Tylko ile to wszystko potrwa ...

 

Czy mam prawo inaczej dochodzić swoich praw ?

Czy może zlecić adwokatowi wniesienie sprawy do sądu ?

 

Proszę o wasze opinię na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Swoje roszczenia zgłosiłem do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej bo znalazłem że w ich obowiązkach jest utrzymanie zasobów zieleni miejskiej. Po 2 tygodniech otrzymałem odpowiedź że muszę swoich praw dochodzić w sądzie skoro świadomy byłem że drzewo zagraża przewróceniem a mimo to parkowałem tam pojazd .

 

Pytanie mam do biegłych w tym zakresie na ile prawdopodobne jest wygranie sprawy w sądzie bo sam sobie nie poradzę a prawnik zażądał sporej kwoty płatnej z góry bez względu na wynik sądu . Nie wiem co robić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...