Jump to content
Forum Odszkodowania

drzewo na ternie gminy


Recommended Posts

Dzień dobry .

Szukam pomocy lub jakiejkolwiek porady na temat sposobu postępowania w moim przypadku gdzie poniosłem szkodę materialną

Sytuacja wygląda następująco : Na mój samochód zaparkowany na posesji znajomego przewróciło się drzewo rosnące na sąsiedniej działce należącej do miasta . Drzewo było zgłoszone 10 dni wcześniej do urzędu przez właściciela posesji na którą się przechyliło i naciskało na betonowe ogrodzenie które zaczęło pękać. W urzędzie skierowano pismo do wydziału ochrony środowiska jako właściwego do wydania pozwolenia na wycięcie drzewa mimo że na wniosku było jasno napisane że zagraża przewróceniem się .

Straty są spore bo drzewo wysokości około 25m całe powaliło się na mojego amerykańskiego pickupa a wezwany rzeczoznawca wycenił szkodę na prawie 30 tyś zł . Na miejsce wezwana straż miejska sporządziła jedynie notatkę i wezwała straż pożarną do usunięcia rzewa . 6 chłopa prawie 3 godziny cieli kolosa .

W/g porady rzeczoznawcy wystąpiłem do miasta z wnioskiem o wypłatę odszkodowania załączając kopie opini rzeczoznawcy , dokumentów ze straży miejskiej , pożarnej i wniosku o wycięcie drzewa.

Od początku jestem zbywany od wydziału do wydziału i żadnej konkretnej odpowiedzi . Podobno radcy prawni urzędu mają wydać opinię o konieczności wypłaty odszkodowania a decyzje ma podjąć zwołane kolegium . Tylko ile to wszystko potrwa ...

 

Czy mam prawo inaczej dochodzić swoich praw ?

Czy może zlecić adwokatowi wniesienie sprawy do sądu ?

 

Proszę o wasze opinię na ten temat

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Swoje roszczenia zgłosiłem do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej bo znalazłem że w ich obowiązkach jest utrzymanie zasobów zieleni miejskiej. Po 2 tygodniech otrzymałem odpowiedź że muszę swoich praw dochodzić w sądzie skoro świadomy byłem że drzewo zagraża przewróceniem a mimo to parkowałem tam pojazd .

 

Pytanie mam do biegłych w tym zakresie na ile prawdopodobne jest wygranie sprawy w sądzie bo sam sobie nie poradzę a prawnik zażądał sporej kwoty płatnej z góry bez względu na wynik sądu . Nie wiem co robić ....

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie masz AC to wnoś sprawę do sądu. Najlepiej jeszcze się podpytaj u siebie ze dwóch prawników żeby mieć niezależną opinię.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...