Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Śliskie miejsca = niebezpieczne miejsca


krolewnasniezk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielokrotnie zdarzyło mi się gdzieś poślizgnąć i przewrócić, czego wynikiem było skręcenie, złamanie czy jakże bolesne obicie :( Niestety nigdy nie zauważyłam żeby ktoś zareagował i poprawił bezpieczeństwo takich miejsc.

 

Dlatego chciałabym rozpocząć taką małą antyreklamę.

 

Sama zacznę od chyba wszystkim znanym schodom w Warszawskim metrze. To trochę jak zejście do trumny, ja sama skręciłam staw skokowy, a parę lat kolano.

 

Czekam na wasze opinie o niebezpiecznych miejscach.

Może ktoś wreszcie coś z tym zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak najbardziej zgadzam się z przedmówcą, że postępowania odszkodowawcze przeciwko zarządcom takich miejsc mogą poprawić bezpieczeństwo. Jednak o ile kalkulacja zarządcy będzie na tyle dla niego negatywna, że bardziej opłacalne będzie im wynajmować profesjonalne firmy usługowe do utrzymywania takich miejsc w należytym stanie niż wydawać pieniądze na odszkodowania. Zresztą zwykle mają wykupioną polisę OC. Nie ma wobec tego żadnej gwarancji na to, że nawet liczne postępowania odszkodowawcze zmienią sytuację. Można porównać sytuację, że są zakłady ubezpieczeń, które w postępowaniu przedsądowym wolą wypłacić godziwe, należne świadczenia, a są takie, które wolą wynająć prawnika i latami sądzić się w sądzie. Co dla nich lepsze trudno powiedzieć wobec tego nie ma złotego środka. Długoletnia sprawa cywilna w drobnych sprawach może działać wybitnie na wyniszczenie. Wówczas większość osób z takich właśnie zdarzeń jak poślizgnięcie odpuści sobie i nie będzie chodzić po sądach, który kojarzy im się m.in. z bardzo długim procesem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...