Jump to content
Forum Odszkodowania

Śliskie miejsca = niebezpieczne miejsca


krolewnasniezk
 Share

Recommended Posts

Wielokrotnie zdarzyło mi się gdzieś poślizgnąć i przewrócić, czego wynikiem było skręcenie, złamanie czy jakże bolesne obicie :( Niestety nigdy nie zauważyłam żeby ktoś zareagował i poprawił bezpieczeństwo takich miejsc.

 

Dlatego chciałabym rozpocząć taką małą antyreklamę.

 

Sama zacznę od chyba wszystkim znanym schodom w Warszawskim metrze. To trochę jak zejście do trumny, ja sama skręciłam staw skokowy, a parę lat kolano.

 

Czekam na wasze opinie o niebezpiecznych miejscach.

Może ktoś wreszcie coś z tym zrobi.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że bezpieczeństwo w takich miejscach może poprawić wszczynanie postępowań odszkodowawczych przeciwko zarządcom / właścicielom takich miejsc.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Jak najbardziej zgadzam się z przedmówcą, że postępowania odszkodowawcze przeciwko zarządcom takich miejsc mogą poprawić bezpieczeństwo. Jednak o ile kalkulacja zarządcy będzie na tyle dla niego negatywna, że bardziej opłacalne będzie im wynajmować profesjonalne firmy usługowe do utrzymywania takich miejsc w należytym stanie niż wydawać pieniądze na odszkodowania. Zresztą zwykle mają wykupioną polisę OC. Nie ma wobec tego żadnej gwarancji na to, że nawet liczne postępowania odszkodowawcze zmienią sytuację. Można porównać sytuację, że są zakłady ubezpieczeń, które w postępowaniu przedsądowym wolą wypłacić godziwe, należne świadczenia, a są takie, które wolą wynająć prawnika i latami sądzić się w sądzie. Co dla nich lepsze trudno powiedzieć wobec tego nie ma złotego środka. Długoletnia sprawa cywilna w drobnych sprawach może działać wybitnie na wyniszczenie. Wówczas większość osób z takich właśnie zdarzeń jak poślizgnięcie odpuści sobie i nie będzie chodzić po sądach, który kojarzy im się m.in. z bardzo długim procesem.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...