Jump to content
Forum Odszkodowania

ratunku bo niewiem co mam robić


misiek2610
 Share

Recommended Posts

miałem wypadek w pracy i byłem na zwolnieniu 110 dni.skutki wypadku to otwarte złamanie paliczka dalszego palca 2,rana palca 3 z uszkodzeniem ścięgna prostownika palca,rana palca 4(palce ręki prawej,jestem prawo ręczny.zus dał mi 9% a pzu 6%.myślałem że to będzie odwrotnie.ale z tego co widzę to do pzu muszę pisać odwołanie,a co najciekawsze prosiłem o komisje lekarską.po miesiącu od złożenia dokumentów w pzu przez przypadek sprawdziłem stan konta i zobaczyłem że otrzymałem odszkodowanie bez wcześniejszego poinformowania.proszę o pomoc.z góry dziękuje.
Link to comment
Share on other sites

krystian80 wrote:
patrzac na uszczerbek nza zdrowiu ewidentnie kwota zadośćuczynienia jest zanizona proponuje odwołanie ale dobrze uargumentowane zarówno do zus jak i pzu ma pan 30 dni od decyzji..prsze sie spieszyc jesli termin uplynal od komisji lekarskiej(7dni)
1. Z ZUS i ubezpieczenia NNW nie należy się zadośćuczynienie
2. Sprzeciw do orzeczenia lekarskiego ZUS składa się w terminie 14 dni od daty otrzymania orzeczenia, a nie 7 - na orzeczeniu jest stosowne pouczenie
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
dziękuje wszystkim za zainteresowanie i porady.zus sobie odpuściłem,a do pzu napisałem odwolanie i czekam.wszystkiego dobrego w nowym roku
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...