Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

złamanie nogi-co dalej?


madzik_291
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam takie pytanie,otóz 14 grudnia zlamałam nogę przechodząc na przejściu dla pieszych,mąż zawiózł mnie na pogotowie,gdzie założono mi gips(okazało się,że to złamanie kostki bocznej i podudzia).Od tego czasu jestem na zwolnieniu lekarskim,zdjęcie gipsu i kontrolę mam wyznaczoną na 24 stycznia.Czy po zdjęciu gipsu nadal będę na zwolnieniu,czy od razu będę musiała wrócić do pracy?Jak starać się o odszkodowanie,gdy jestem objeta ubezpieczeniem grupowym w pracy przez SIGNAL IDUNA,kiedy złożyć wniosek-po zakończeniu leczenia?Czy jest sens składać tez wniosek o odszkodowanie do zarządcy drogi?Czy wypłata zadośćuczynienia jest w tym przypadku możliwa?Proszę o odpowiedż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

madzik_291 wrote:

Witam ponownie,poprostu przechodziłam przez przejście dla pieszych,było slisko i się przewróciłam,w wyniku tego złamałam nogę.

Jeżeli pani ubezpieczenie obejmuje tzw. pakiet medyczny, to proszę złożyć do ubezpieczyciela stosowne dokumenty; kto u dzielił pierwszej pomocy, protokół z BHP z wypadku, wypisy ze szpitala i.t.d. Wszelkie informacje uzyska pani w dziale kadr w zakładzie w którym pani pracuje oraz u ubezpieczyciela. Po zdjęciu gipsu noga będzie niesprawna a wiec czeka panią dalsze zwolnienie lekarskie oraz rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,muszę pobrać wniosek u pracodawcy ale czy czekać z jego złożeniem do końca leczenia czy mogę teraz?Z posiadanych dokumentów mam tylko ten z pogootowia o złamaniu,założeniu giipsu,przepisanych lekach.Po kontroli u ortopedy dostałam taką informację co i jak dla lekarza internisty w celu wystawienia zwolnienia.Następną kontrol i zdjęcie gipsu mam 24 stycznia.Czy zabrać ze sobą wszystkie dokumenty do lekarza i ten wniosek,żeby wypełnił?Czy zadośćuczynienia mogę dochodzić też od mojego ubezpieczyciela czy nie?Pomóżcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o wypłatę świadczenia z ubezpieczenia grupowego w Signal Iduna najlepiej złożyć po zakończeniu leczenia podstawowego.

 

Zadośćuczynienie jest możliwe do uzyskania ale tylko od zarządcy chodnika / ulicy na której doszło do zdarzenia - należy ustalić czy zaszły przesłanki jego odpowiedzialności. Oprócz zadośćuczynienia istnieją również inne roszczenia możliwe do wyegzekwowania tj. odszkodowanie z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, opieki, uszczerbku w dochodzie.

 

Czy wypadek był wypadkiem w drodze z do pracy że musi Pani pobierać jakieś wnioski od pracodawcy? Jeśli tak to zakwalifikowanie wypadku jako wypadek w drodze z do pracy daje Pani prawo do zasiłku chorobowego w wysokości 100 % podstawy jego wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazałam sprwę firmie odszkododawczej,ona dalej się tym zajmie.Napewno trochę to potrwa ale mam nadzieję,że będzie warto :)

 

Z ubezpieczenia w pracy mogę się starać po zakończeniu leczenia.

 

Pozdrawiam wszystkich i walczcie o swoje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Moja mama złamała nogę w kostce na chodniku przy jej bloku. Jest tam chodnik który jest w opłakanym stanie, zgłaszaliśmy to do wspólnoty mieszkaniowej, ale cały czas twierdzą że to nie jest ich chodnik. W jaki sposób mogę sie dowiedzieć czyj jest i gdzie to zgłosić żeby uzyskać dla mamy odszkodowanie?

Pani ze spółdzielni wspominała że bez karetki z miejsca wypadku nie mam szans nawet zaczynać się ubiegać o odszkodowanie. Czy to prawda? Sam wiozłem mamę po wypadku do szpitala i mogę potwierdzić gdzie to się stało. Proszę o pomoc i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

wypadki dotyczące potknięć na chodnikach wymagają potwierdzenia i szczegółowego udowodnienia, aby potwierdzić okoliczności, miejsce i przyczyny zdarzenia. W takich przypadkach konieczne jest wskazanie miejsca wypadku - najlepiej przez dokumentację zdjęciową uszkodzeń chodnika, udokumentowanie doznanych obrażeń dokumentacją medyczną oraz potwierdzenie zdarzenia zeznaniami naocznych świadków wypadku. Jeśli np któryś z sąsiadów widział zdarzenia i udzielił pomocy, ważne by sporządził stosowne oświadczenie, które będzie potwierdzeniem dla ubezpieczyciela, jeśli na miejscu wypadku nie interweniowała karetka pogotowia.

Sporo informacji dotyczących tego typu roszczeń może Pan przeczytać w naszym Vademecum, także dotyczących sposobu zgłaszania roszczeń o odszkodowanie za potknięcie i stosownej dokumentacji.

W kwestii podmiotu odpowiedzialnego - jeśli nie jest to wspólnota mieszkaniowa, dane dotyczące zarządcy lub właściciela terenu można uzyskać występując z wnioskiem do gminy lub urzędu miasta (zarządu dróg miejskich).

W takich wypadkach ustalenie zarządcy, zgłoszenie szkody oraz jej likwidację dobrze powierzyć profesjonaliście - będzie w stanie sprawnie i rzetelnie przeprowadzić postępowanie o dochodzenie odszkodowania za wypadek Pana Mamy.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...