Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zbyt Małe Odszkodowanie Hestia?!


Crusher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nie będę się rozpisywał. W lutym zeszłego roku miałem wypadek w pracy. W listopadzie ZUS wypłacił mi 9315 zł odszkodowania przyznając 15% uszczerbku na zdrowiu. Dzisiaj dostałem odszkodowanie z hestii ... 2000 zł i to w dwóch świadczeniach, z których się starałem ( 1300 i 700 ) Według mnie to skandal. Jestem ubezpieczony w Grupowym Ubezpieczeniu na Życie Pracowników i ich Rodzin " Hestia Rodzina". To co przeszedłem i to z czym borykam się do dziś aż do końca życia zostało wycenione w sumie na 2000 zł? W szpitalu leżałem jakieś 15 dni, miałem 2 operacje min. usunięcie zacmy w oku. Bardzo źle widzę na jedno oko.... Nie dostałem żadnego pisma dotyczącego kwoty odszkodowania. Dzwoniłem do Biura Obsługi i pani powiedziała, że bardzo często najpierw przychodzi przelew a później dopiero pismo. Proszę o wypowiedzi i ewentualną pomoc bądź rozwianie wątpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo - decyzja powinno zostać dostarczone w ciągu kilku dni.

 

Trzeba pamiętać, że świadczenie z ubezpieczenia NNW jest przyznawane za sam uszczerbek na zdrowiu, a nie za uciążliwości leczenia, ilość zabiegów operacyjnych itp. Może zatem okazać się, że nic więcej Pan już niedostanie, o ile trwały uszczerbek na zdrowiu został oceniony prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm rozumiem ale w dalszym ciągu uważam, że cos jest nie tak. Za kazdy % uszczerbku na zdrowiu w Hestii jest ponad 500 zł. W Zus-ie przyznali mi 15%. Więc w hestii również uszczerbek powinien wynosić około 15%. Przypominam, że z dwóch świadczeń dostałem w sumie 2000 zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wystąpić do Hestii o nadesłanie kopii orzeczenia lekarskiego i porównać z jakich punktów dokonano oceny i jakie następstwa wypadku wzięto pod uwagę. Różnica w wysokości trwałego uszczerbku na zdrowiu może wynikać z różnicy zastosowanych tabel przez ZUS i Ubezpieczyciela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
ramnad wrote:
Zdarzenie miało miejsce 05-08-2010. W auto którym byłem kierowcą i stałem za kobietą która wypuszczała z drogi podporządkowanej inne auto uderzył od tyłu sprawca kolizji.Przyjechała policja, ukarała sprawcę mandatem, dostaliśmy ( poszkodowani) notatkę policji.
Moje pytania:
1.Auto kupiłem 02-08-2010 czy mogę się starać o odszkodowanie z NW ( czy ono przechodzi razem z ubezpieczeniem OC poprzedniego właściciela auta) ?
2.Jak dojść sprawiedliwej kwoty za szkodę na aucie ( auto z 2007 r 198 tyś przebiegu, ubezpieczyciel ( ERGO HESTIA) wycenił na ok 6 000 w serwisie autoryzowanym jak tylko zobaczyli wycenę szkody to powiedzieli że na pewno nie mniej niż 12 000 i na pewno będzie więcej jak rozbiorą auto, nawet mechanik w "garażu" stwierdził że za tyle to będzie bardzo ciężko to naprawić) Auto sprzedałem 25-08-2010 gdyż stwierdziłem że nie mam czasu na boksowanie się z ubezpieczycielem a czymś muszę jeździć ( kwota którą dostałem od ubezpieczyciela i za którą sprzedałem była niższa niż wartość rynkowa auta- mam rachunki)
3. Jak dochodzić odszkodowania na osobie( od 01-08-2010 zacząłem własną działalność i to był pierwszy miesiąc kiedy "pracowałem" na siebie- a właściwie nie pracowałem, zwolnienie L 4 od 05-08-2010 do końca miesiąca, potem już nie brałem zwolnienia bo nic mi to nie dawało i tak musiałem sobie sam radzić.
Proszę o jakieś wskazówki jak to załatwić, dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...