Jump to content
Forum Odszkodowania

suma odszkodowania za skrecenie i naderwanie odcinka szyjnego kregoslu


frodo4444
 Share

Recommended Posts

witam

mialem wypadek sluzbowym samochodem sprawca posiada ubezpieczenie oc w ergo hestia

w wyniku wypadku doznalem skrecenia i naderwania odcinka szyjnego kregoslupa obecie przebywam trzeci miesiac na zwolnieniu lekarskim przechodze rechabilitacje

zalatwienie sprawy zwiazane z uzyskaniem odszkodowania zlecilem firmie dzisiaj dostalem propozycje wyplaty kwoty bezspornej od firmy hestia w wysokosci 4000 zl nadmieniam ze nie zakonczylem jeszcze leczenia i w zwiazku nz tym mam pytanie ; czy jest sens skladac odwolanie i starac sie o wyzsza sume

Link to comment
Share on other sites

Kwota bezsporną jest wartością jaką ustala TU w trakcie procedury likwidacyjnej - pewnego rodzaju zaliczka, zatem należy spodziewać się dopłaty po przeprowadzeniu postępowanie likwidacyjnego.

 

W mojej kwota całkowita zadośćuczynienia powinna być znacznie powyżej w/w wartości, ale ustalenie jej ostatecznej wartości jest możliwe po szczegółowym zbadaniu sprawy.

 

Jak jest rekomendacja Pańskiego pełnomocnika?

Link to comment
Share on other sites

Mój pełnomocnik oświadczył że ta kwota nie jest zadowalająca i postara sie o wyciągniecie jeszcze około tysiaca- dwóch tysięcy, moim zdaniem hestia nie uwzględniła kosztów dojazdu na rehabilitacje, kosztów za prywatne wizyty oraz za leki
Link to comment
Share on other sites

I ma rację . Odwołać się trzeba na pewno. Myślę że kwota powinna jeszcze być trochę większa, zważywszy że nie wzięto prawdopodobnie jeszcze innych kosztów np. utraty dochodu, opieki osób trzecich jeżeli taka wystepowała.
Link to comment
Share on other sites

Biorąc pod uwagę rodzaj i charakter obrażeń powypadkowych, bez głębszej analizy sprawy należy stwierdzić, że nawet kwota ustalona przez pełnomocnika wydaje się zaniżona. Odwołanie oczywiście zasadne. Należy wystąpić o inne koszty wynikłe w następstwie wypadku (leczenie, rehabilitacja, utracony dochód - o ile takie uszczerbek był).

 

Poza tym, jeśli w Pana samochodzie było ubezpieczenie NNW to również z tego ubezpieczenia może Pan zgłosić roszczenie.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Pierwszy etap likwidacji, czyli kwota bezsporna nic nie znaczy. Równie TU mogło wypłacić 2 tys, także tutaj wszystko jest ok. Natomiast dobry pełnomocnik ma z góry ustaloną przewidywaną kwotę wypłaty jeżeli jego przypuszczenia były na poziomie 6 tys przed zakończeniem leczenia to niestety kolego źle trafiłeś. Życzę powodzenia i szybkiego rozwiązania sprawy. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
painkiller wrote:
Witam

Na skutek braku przepisow Health and Safety oraz braku szkolen itd.. po okresie ponad dwoch lat pracy nastapilo u mnie naderwanie bicepsa oraz uszkodzenie kregoslupa na wysokosci lopatek. I teraz pytanie, jezeli udowodnie pracodawcy, ze to z jego winy tzn. kazal mi nosic zady wolowe o masie od 40 do 60 kilo na odleglosci ponad 20 metrow od drzwi chlodni az do stolu,
na dodatek mam do pokonania dwa stopnie schodow i ide przez waska, zastawiona maszynami hale i musze co rusz uwazac aby sie nie potknac i nie przewrocic. Dodam ze nie ma odpowiedniego wozka lub kolejek, oczywiscie w umowie nie bylo nic napisane o dzwiganiu. I teraz pytanie, czy jezeli okaze sie, ze uszkodzenia sa powazne (mam nadzieje ze jednak nie)
czy mam szanse na odszkodowanie, ktos mial podobnie ? dopiero zaczalem swoj exodus po lekarzach, tak wiec zastanawiam sie jakie jeszcze atrakcje mnie czekaja ?
Swego czasu kazali mi nosic 100 kilo !!! ale powiedzialem ze nie mam mowy.
Tak wiec macie krotki opis jak sie przepisy BHP maja w Szkocji.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Wątek jest dość stary, zaś pytanie nadal aktualne. Uraz kręgosłupa szyjnego jest najbardziej typowym następstwem wypadku.

Obecnie wiele się zmieniło - zarówno w praktyce ubezpieczycieli, jak i sądów. Ubezpieczyciele zaczęli znacznie bardziej zaniżać odszkodowania.

Z moich doświadczeń obecnie kwota bezsporna w przypadku skręcenia i naderwania odcinka szyjnego kręgosłupa wynosi od 500 - 2.000 zł i o dalszą kwotę należy walczyć przed sądem.

Kwoty przyznawane przez sądy są obecnie znacznie wyższe, niż 5 - 10 lat temu. Dla przykładu, w Krakowie, czy Warszawie można liczyć na około 30.000 zł. W mniejszych miejscowościach ok. 15.000 zł. Zatem w przypadku propozycji ugody poniżej 10.000 zł, należy zgłosić się do radcy prawnego, bądź adwokata i walczyć przed sądem o więcej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...