Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zaniżona kwota AC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ktoś uszkodził mój pojazd zaparkowany na niestrzeżonym parkingu. Obtarł błotnik, wykrzywił i zerwał część zderzaka, popękało nadkole i kilka plastików.

Z racji tego iż posiadam ubezpieczenia AC w Liberty direct (wersja standard, auto 7 letnie BMW) zgłosiłem szkodę.

Jednak przedstawiony kosztorys jest śmiesznie zaniżony w stosunku do kosztów faktycznej naprawy.

Szkodę wycenili na niecałe 900 zł (szok). Auto jest w idealnym stanie mierzone przez rzeczoznawcę miernikiem lakieru, wszędzie oryginał. Pomijając już fakt że za nadkole policzyli 25 zł gdzie za tą cene to ciężko na allegro najpodlejszy zamiennik znaleźć to widnieje taka pozycja jak „WYKL ZDERZAKA PRZ”!!!!

Co to ma oznaczać ? Ze mają mi plastikowy zderzak wyklepać ? Nawet gdyby miało to oznaczać naprawę mechaniczną czyli klejenie/spawanie, czy to jest dopuszczalne aby w taki sposób naprawiać takie elementy ?

 

I jeszcze jedno, czy to normalne że liczą amortyzację od zamienników ? Przecież sam fakt zastosowania zamiennika który jak wiemy w większości przypadków ni jak ma się do oryginału już jest stratą a obniżenie jego sumy o kwotę amortyzacji sprawia iż za wyliczony koszt nie jesteśmy w stanie naprawić samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYKL ZDERZ PRZ = wykładzina zderzaka przedniego, czyli to co Ty nazywasz zderzakiem, bo zderzak składa się z wielu elementów, a każdy z nich ma prezyzyjniejsze okreslenie niż to stosowane potocznie

 

Od zamienników nie powinni i prawdopdobnie nie liczą zamortyzacji, w podsumowaniu znajduje się ogólne potrącenie cen części ale dotyczy ono części oryginalnych, może błędnie interpretujesz kosztorys. Jak go gdzieś podepniesz na stronie mogę rzucić okiem i powiem Ci konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...