Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ile procent uszczerbku, złamany wyrostek łokcia


slodki_zuczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielodołamowe złamanie wyrostka łokciowego prawego z podwichnięciem stawu, założono mi operacyjnie popręg Webera na 8 miesięcy. Deficyt wyprostu to 30 stopni, ubezpieczenie w PZU. Ile procent otrzymam za takie złamanie?

Czy za drugą operację tzn wyjęcie drutów tez moge się ubiegać o odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

otrzymałem 6% uszczerbku na zdrowiu. Warto się od tej decyzji odwołać? W tabelach pzu jest tak: średnie zmiany: od 5 do 15%. Mam deficyt wyprostu 30 stopni wiec uważam że to powinno być nie co wyżej ocenione przez orzecznika. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem w podobnej sytuacji (tzn. jeszcze nie miałem komisji lekarskiej) i wciąż nie wiem jaki będę miał deficyt wyprostu ręki (dopiero 3-ci tydzien po operacji, wciaz w gipsie).

 

Podlaczam sie do tematu z pytaniem na jakie pieniadze mozna liczyc w takim wypadku. Widzę po koledze slodki_zuczek ze za wiele % to lekarze na komisji nie dają, więc właśnie nasuwa się myśl - czy warto się odwoływać i ile żądać zadośćuczynienia... (jakiś przedział kwotowy od-do).

 

Przyznam że wypadek w mojej sytuacji bardzo mi utrudnił jak na razie funkcjonowanie (akurat tuż przed sesja.. ) i pewnie pomijając deficyt wyprostu i bóle to przysporzy mi to jeszcze klopotów w zyciu.

 

Zadośćuczynienie biorę z ubezpieczenia spółdzielni, wywróciłem się na lodzie idąc wyrzucić śmieci. Świadek jeden jest, zdjęcia brat porobił, i była wezwana straż miejska która też zebrała dokumentacje nt. stanu chodnika.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem komisji, procent uszczerbku ocienili na podstawie dokumentacji medycznej. czekam teraz na pisemną informację od ubezpieczyciela i będę się odwoływał. w dokumentacji jest wyraźnie określony deficyt wyprostu. Jestem już po 2 rehabilitacjach co też jest udokumentowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
slodki_zuczek wrote:
Mam wielodołamowe złamanie wyrostka łokciowego prawego z podwichnięciem stawu, założono mi operacyjnie popręg Webera na 8 miesięcy. Deficyt wyprostu to 30 stopni, ubezpieczenie w PZU. Ile procent otrzymam za takie złamanie?
Czy za drugą operację tzn wyjęcie drutów tez moge się ubiegać o odszkodowanie?
1) Jeśli chodzi o likwidację szkody na osobie z ubepzieczeń dobrowolnych NNW to wysokość świadczenia jest iloczynem stałego, długotrwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Wobec tego trzeba wiedzieć na ile było ubezpieczenie tj. na jaką sumę pieniężną;

2) Pkt 1- jeśli chodzi o świadczenie z NNW to nikogo nie interesuje cierpienia psychiczne i ból fizyczny, a liczy się tylko stan narz.ądu po leczceniu i rehabilitacji. Inną sprawą jest likwidowanie szkody z polisy OC pojazdu, gdzie wypłacane jest nie tylko odszkodowania ale i zadośćuczynienia i ilość operacji, zabiegów, ból fizyczny, cierpienia psychiczne, wpływ uraz na życie prywatne i zawodowe mają kolosalne znacznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slodki_zuczek wrote:
witam,
otrzymałem 6% uszczerbku na zdrowiu. Warto się od tej decyzji odwołać? W tabelach pzu jest tak: średnie zmiany: od 5 do 15%. Mam deficyt wyprostu 30 stopni wiec uważam że to powinno być nie co wyżej ocenione przez orzecznika. Proszę o radę.
1) Myślę, żw warto skoro jest taki uszczerbek na zdrowiu. Warto przed złożeniem odwołania wystąpić do ubezpieczyciela o doręczenia pisemnej decyzji i tabel na podstawie których oceniany był procentowy stały, długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Można zasiegnąć też porady innego lekarza orzecznika jak by taki uraz ocenił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasq wrote:
Witam! Jestem w podobnej sytuacji (tzn. jeszcze nie miałem komisji lekarskiej) i wciąż nie wiem jaki będę miał deficyt wyprostu ręki (dopiero 3-ci tydzien po operacji, wciaz w gipsie).

Podlaczam sie do tematu z pytaniem na jakie pieniadze mozna liczyc w takim wypadku. Widzę po koledze slodki_zuczek ze za wiele % to lekarze na komisji nie dają, więc właśnie nasuwa się myśl - czy warto się odwoływać i ile żądać zadośćuczynienia... (jakiś przedział kwotowy od-do).

Przyznam że wypadek w mojej sytuacji bardzo mi utrudnił jak na razie funkcjonowanie (akurat tuż przed sesja.. ) i pewnie pomijając deficyt wyprostu i bóle to przysporzy mi to jeszcze klopotów w zyciu.

Zadośćuczynienie biorę z ubezpieczenia spółdzielni, wywróciłem się na lodzie idąc wyrzucić śmieci. Świadek jeden jest, zdjęcia brat porobił, i była wezwana straż miejska która też zebrała dokumentacje nt. stanu chodnika.

Pozdrawiam!
1) Wszystko zależy a jakiego ubepzieczenia będzie likwidowana szkoda. Jeśli z ubezpieczenia doborwonego NNW to wypłacane jest tylko odszkodwanie jako ioczyn procentowego stałego, długotrwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Odwoływać warto się jeśli są ku temu podstawy. Z NNW nie wypłaca się zadośćuczyniania. Takowe może być wypłacane w przypadku likwidowania szkody z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca szkody;

2) Takie utrudnienia nie będą mieć znacznia w przypadku likwidowania szkody z ubezpieczenia NNW. Ewemntualnie można ubiegać się o zwrot leczenia i rehabilitacji- ale tutaj należy sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia (tzw. OWU) aby sprawdzić czy ubezpieczyciel przewidział takową odpowiedzialność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

slodki_zuczek wrote:

nie miałem komisji, procent uszczerbku ocienili na podstawie dokumentacji medycznej. czekam teraz na pisemną informację od ubezpieczyciela i będę się odwoływał. w dokumentacji jest wyraźnie określony deficyt wyprostu. Jestem już po 2 rehabilitacjach co też jest udokumentowane.

Wynika z tego, że ubezpieczyciel wydał zaoczne oświadczenie woli (potocznie decyzję). Należy zażądać doręczenia pisemnego oświadczenia woli jak i tabel na podstawie których ustal;any był stały, długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Wówczs po głębokiej analizie dokumentacji można będzie wywieść stosowne, ewentualne odwołane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Witam serdecznie. Mój syn na treningu piłki nożnej został popchnięty przez kolegę i niestety doznał wieloodłamowego złamania wyrostka łokciowego prawego . Czy możemy się starać o odszkodowanie z polisy szkolnej? Czy dodatkowo za szkodę odpowiada klub piłkarski w którym syn gra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jeżeli w trakcie nieszczęśliwego wypadku doszło do urazu łokcia u syna, to mogą Państwo oczywiście starać się o świadczenie z polisy szkolnej NNW. Aby uzyskać dodatkowe świadczenie z ubezpieczenia OC klubu piłkarskiego, to trzeba by udowodnić zaniedbania klubu np. w zakresie zasad bezpieczeństwa. Tak więc jeśli podczas gry kolega niechcący popchnął Pana syna, to nie ma w tym zaniedbania ze strony klubu, a wiec nie ma możliwości uzyskania świadczenia.

 

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu i życzę dużo zdrowia dla syna!

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...