Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Śmiertelny wypadek w pracy kierowca Tira-za granicą


Malutka6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój teśc był rencistą,pracował na umowę zlecenie w Firmie Transportowej.Został wysłany przez pracodawcę na Słowacje.Był Kierowca tira,uległ tragicznemu śmiertelnemu wypadkowi.Spadł ze skarpy.Nie było drugiego uczestnika wypadku.Jeszcze nie wiadomo co było przyczyną.Jeszcze nie było sekcji zwłok.Wiemy na pewno ,że samochód którym jeździł niejednokrotnie "psuł"się podczas wyjazdów teścia w trasy.Niejednokrotnie słyszelismy,że sam go naprawiał w drodze by dojechać w ustalone miejce i wrócić do domu.;(Czyli bierzemy też pod uwagę,że przyczyną mógl być stan techniczny pojazdu.,ale to wykaże sledztwo.Mam pytanie.O co moze sie ubiegać tesciowa w ww sytuacji,zaznaczam że zmarły był jedynym żywicielem a ona została bez żadnego źródła utrzymania.Kto według prawa powinien pokryć koszty sprowadzenia zwłok do kraju:(??B

Bardzo proszę o pomoc bo jestesmy bezradni.Z góry dziękuje

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał III grupę inwalidzką,mógł pracowac jako kierowca(miał wszystkie badania).No włąśnie wszyscy mu odradzali prace w tej firmie,bo wszyscy wiedzieli jaka jest sytuacja...ale z czegoś trezba życ i zrobic opłaty..Obiecał ,że jedzie ostatni raz...i słowa dotrzymał..ale nie tak miało byc;(:(

Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał 57 lat..Jutro mamy rozmawiać z pracodawcami.Tak wiem,że oNNw musze zapytać bo tzreba zgłosić wówczas wypadek do firmy ubezp.w ciągu 14 dni.Ofe nie posiadał,gdyż był urodzony przed 68 rokiem,więc nie miał obowiązku zawierania takiej umowy.Zreszta jak juz się przekonałam,posmierci członka OFE tylko połowa srodków jest wypłacan osobom uposazonym.Natomiastdruga połowa srodków jest transferowana na konto OFE współmałżonka a jeśli ta osoba nie ma zawartej umowy z OFE to wówczas musi ją podpisac by wpłyneły te środki.(których już nie można wypłacić).TYlko ,że jakoś nikt nas o tym nie informuje podczas zawierania umowy.Dziękuję za chęć pomocy.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetłumaczeniu tekstu okazuje się ,że najprawdopodobniej awaria samochodu,hamulce.Jest swiadek który jechał za nim i widział jak w pewnym momencie zaczęło się bardzo dymic z pod kół i zaczęło nim"robić" po całej drodze:(

Mam link z reportażem z wypadku ale niestety nie udało mi się go tu zamieścic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stan techniczny samochodu był przyczyną bądź współprzyczyną wypadku to w sprawie będzie odpowiedzialność pracodawcy za powstanie wypadku i jego odpowiedzialność cywilno-prawna za szkodę.

 

Żona zmarłego będzie mieć prawo dochodzić od pracodawcy:

- zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej

- stosownego odszkodowania

- renty odszkodowawczej

- zwrotu kosztów pogrzebu i nagrobka

 

Jeśli na utrzymaniu zmarłego były małoletnie dzieci to wachlarz świadczeń odszkodowawczych będzie podobny. Dorosłe dzieci będą mieć prawo do zadośćuczynienia.

 

W przypadku wypadku przy pracy w grę wchodzi jednorazowe odszkodowanie z ZUS.

 

O śmiertelnym wypadku przy pracy powinna być niezwłocznie zawiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy.

 

W przypadku pytań proszę o skorzystanie ze stopki poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...