Jump to content
Forum Odszkodowania

zrzeczenie sie odszkodowania po kolizjii drogowej


Recommended Posts

mialam miesiac temu drobna kolizje.uderzyl we mnie autobus,przy czym to ja wymusilam pierwszenstwo skretu. poniewaz nie przyznawalam sie do calkowitej winy z mojej str(oboje jechalismy na czerwonym swietle) facet wezwal policje. przyjechali, wlepili mi mandat 200zl i 6 punktow, i powiedzieli, ze pan nie roszczy podpisania mojej winy czy jak to sie nazywa bo jemu sie nic nie stalo (drobna rysa na starym autobusie) wiec sie rozjechalismy. zaznacze ze to ja mam rozwalony zderzak i reflektor. po czym dostaje dzis list od mojego ubezpieczyciela ze facet zglosil szkode i chce zadoscuczynienia.

co ja mam w tej sytuacji zrobic? czy policja ma jakis raport z tego wyppadku?przeciez on teraz to moze sobie napisac ze niewiadomo co bylo uszkodzone. zaznacze ze zadnego oswiadczenia nie pisalismy o winie. nie wiem co ja mam teraz zrobic. to byla moja pierwsza kolizja.prosze pomozcie.

Link to comment
Share on other sites

Zadośćuczynienie to naprawienie szkody niematerialnej tzw. krzywdy, w której liczą się rozstrój zdrowia, cierpienia fizyczne i psychiczne itp. Uszkodzenia samochodu nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia.
Link to comment
Share on other sites

Samo przyjęcie mandatu jest przyznaniem się do sprawstwa. W takich wątpliwych sytuacjach, gdy obydwie strony naruszyły zasady prawa ruchu drogowego (choćby w subiektywnym odczuciu) należy nie bać się odmówić przyjęcia mandatu karnego i skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego.

Policja ma obowiązek z każdego zdarzenia drogowego sporządzić dokumentację (notatkę), ale czy w tym przypadku została sporządzona to należałoby sprawdzić - należy udać się osobiście lub napisać list o wydanie kopii takiej notatki do właściwej jednostki Policji, której funkcjonariusza "obsługiwali" powyższe zdarzenie.

Przed ubezpieczycielem nie musisz przyznawać się do winy, pomimo przyjętego mandatu karnego. Jeżeli na pewno jesteś tylko współwinną kolizji - wypadku? to możesz odwołać się od ukarania mandatem, o ile nie uiściłaś jeszcze stosownej kwoty. Są to jedne z wielu wybiegów aby uniknąć konsekwencji (szoku) z tego tytułu.

Twój problem to rzeka, której nie przepłynie sie tylko na forum.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za utarcie nosa "naciągaczowi"?

Link to comment
Share on other sites

 

jarekphuavae wrote:

to możesz odwołać się od ukarania mandatem, o ile nie uiściłaś jeszcze stosownej kwoty. Są to jedne z wielu wybiegów aby uniknąć konsekwencji (szoku) z tego tytułu.

Odwołanie od mandatu karnego może nastąpić w terminie 7 dni od jego przyjęcia, bez znaczenie czy został opłacony czy nie - nie wprowadzajmy forumowiczów w błąd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...