Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

czy faktycznie należy się odszkodowanie


ada77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj potknęłam się i złamałam palec stopy na uszczerbionym stopniu klatki schodowej. Na pogotowiu lekarz powiedział mi że w takiej sytuacji powinnam starać się o odszkodowanie od administracji i pzu?? Czy faktycznie?? Jak to zrobić?

 

Wstyd się przyznać ale nie wiedziałam, że takie mam prawo. I tu pojawia się moje kolejne pytanie bo z niewiedzy możliwe, że nie starałam się o odszkodowanie za wypadek synka w centrum handlowym. Otóż w marcu 2010 dziecko potknęło się na placu zabaw jednej z Wrocławskich galerii handlowych (o szczelinę między materacem a kafelkami). Upadł twarzą na posadzkę- doszło do rozcięcia wargi i zwichnięcia dwóch ząbków mlecznych. A w skutek uderzenia dziecko dostało drgawek. Został zabrany przez pogotowie i kilka dni spędził w szpitalu. Cała ta sytuacja była dla mnie tak traumatyczna, że chciałam o tym jak najszybciej zapomnieć...(w domu miałam jeszcze kilku miesięczną córeczkę i przez ten wypadek nerwy straciłam pokarm a synek po tym wszystkim obwiniał młodszą siostrę, że to on był w szpitalu a ona w domu) Ale chyba moje myślenie było nie właściwe. Czy po upływie 10 miesięcy nadal mogę starać się o odszkodowanie i zadość uczynienie za ten wypadek??

Bardzo była bym wdzięczna za odpowiedz

Pozdrawiam

Ada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli chodzi o wypadek na klatce schodowej to na pewno może Pani się ubiegać o odszkodowanie u Spółdzieni mieszkaniowej,najlepiej zrobić zdjęcie tego uszczerbionego stopnia,żeby mieć dowód no i oczywiście dokumentacja medyczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno za pierwsze, jak i za drugie zdarzenie można starać się o odszkodowanie. Cały problem tkwi w możliwościach udowodnienia związku pomiędzy przyczyną a skutkiem każdego z wypadków (w prawei jest związek przyczynowo-skutkowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
WITAM Chcial bym zapytac. 30 Lat Pracuje jako spawacz zaczela sie Choroba oczu poprostu bola mnie oczy leczenia jest bardzo dlugie i żmudne zastrzykami strasznie cierpie .Chcialem zapytac nalezy by sie odszkodowanie -jeżeli tak to gdzie sie onie ubiegac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...