Jump to content
Forum Odszkodowania

czy faktycznie należy się odszkodowanie


ada77
 Share

Recommended Posts

Witam

Wczoraj potknęłam się i złamałam palec stopy na uszczerbionym stopniu klatki schodowej. Na pogotowiu lekarz powiedział mi że w takiej sytuacji powinnam starać się o odszkodowanie od administracji i pzu?? Czy faktycznie?? Jak to zrobić?

 

Wstyd się przyznać ale nie wiedziałam, że takie mam prawo. I tu pojawia się moje kolejne pytanie bo z niewiedzy możliwe, że nie starałam się o odszkodowanie za wypadek synka w centrum handlowym. Otóż w marcu 2010 dziecko potknęło się na placu zabaw jednej z Wrocławskich galerii handlowych (o szczelinę między materacem a kafelkami). Upadł twarzą na posadzkę- doszło do rozcięcia wargi i zwichnięcia dwóch ząbków mlecznych. A w skutek uderzenia dziecko dostało drgawek. Został zabrany przez pogotowie i kilka dni spędził w szpitalu. Cała ta sytuacja była dla mnie tak traumatyczna, że chciałam o tym jak najszybciej zapomnieć...(w domu miałam jeszcze kilku miesięczną córeczkę i przez ten wypadek nerwy straciłam pokarm a synek po tym wszystkim obwiniał młodszą siostrę, że to on był w szpitalu a ona w domu) Ale chyba moje myślenie było nie właściwe. Czy po upływie 10 miesięcy nadal mogę starać się o odszkodowanie i zadość uczynienie za ten wypadek??

Bardzo była bym wdzięczna za odpowiedz

Pozdrawiam

Ada

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Jeżeli chodzi o wypadek na klatce schodowej to na pewno może Pani się ubiegać o odszkodowanie u Spółdzieni mieszkaniowej,najlepiej zrobić zdjęcie tego uszczerbionego stopnia,żeby mieć dowód no i oczywiście dokumentacja medyczna
Link to comment
Share on other sites

Zarówno za pierwsze, jak i za drugie zdarzenie można starać się o odszkodowanie. Cały problem tkwi w możliwościach udowodnienia związku pomiędzy przyczyną a skutkiem każdego z wypadków (w prawei jest związek przyczynowo-skutkowy).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
WITAM Chcial bym zapytac. 30 Lat Pracuje jako spawacz zaczela sie Choroba oczu poprostu bola mnie oczy leczenia jest bardzo dlugie i żmudne zastrzykami strasznie cierpie .Chcialem zapytac nalezy by sie odszkodowanie -jeżeli tak to gdzie sie onie ubiegac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...