Jump to content
Forum Odszkodowania

jak załatwić odszkodowanie

Recommended Posts

miałem wypadek. został w nim uszkodzony zderzak mojego samochodu, została powiadomiona policja, wszystko było spisane i za naprawdę samochodu ma zaplacic sprawca kolizji czyli ten pan, ktory mi wyjechal i przez ktorego wyladowalem w rowie. i policjant podal mi dane tego pana. otrzymalem tylko nr zielonej karty jego ubezpieczenia i bedac u swojego ubezpieczyciela on mi powiedzial ze musze miec nr polisy ubezpieczeniowej. nie wiem jak mam postepowac zeby zalatwic ta sprawe. nigdy nie bylem w takiej sytuacji.

Proszę o informacje czy dokonano zgłoszenia szkody nawet do swego Ubezpieczyciela czy było to tylko pytanie o proces likwidacji w tym przypadku ?.

Generalnie są dwie możliwości :

-zgłoszenie szkody z AC i wstępna jej likwidacja z dalszym regresem naszego Ubezpieczyciela

-zgłoszenie szkody do biura gestyjnego /reprezentanta ds roszczeń na terenie Polski w zależności od tego jaki jest to Zakład Ubezpieczeń sprawcy szkody i gdzie auto poszkodowanego jest ubezpieczone.

W przypadku dalszych pytań prosze o kontakt z nami.