Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Termin wypłaty odszkodowania...


marek48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeżeli ubezpieczyciel zwleka z wypłtą odszkodwania mogę liczyć na jakieś odsetki ?

Czy istnieje jakis nieprzekraczalny termin do którego musi je wypłacić czy moze mnie tak zwodzić bez końca ?

 

Pozdrawiam

Marek48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pan liczyć na odsetki, ale zawsze należy brać pod uwagę czy przedłużające się postępowanie likwidacyjne nie jest wynikiem opóźnień w doręczeniu przez Pana stosownych dokumentów. Istnieją 3 różne terminy, przy czym ogólnie przyjętym terminem likwidacji szkody jest termin 30 dniowy od dnia otrzymania przez zakład ubezpieczeń zawiadomienia o szkodzie. Drugi termin - 14 dniowy liczony jest od dnia złożenia dokumentacji, która pozwala zakończyć sprawę ubezpieczalni. Trzeci termin - 90 dniowy to termin nieprzekraczalny, ale nie dotyczy to sytuacji gdy prowadzone jest postępowanie cywilne lub karne, wówczas bowiem nie ma sztywnych terminów likwidacji szkody. Terminy te zarazem oznaczają terminy z upływem których ubezpieczyciel powinien wypłacić odszkodowanie, a w razie ich nieuzasadnionego przekroczenia, również odsetki ustawowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Prosze o informacę w sprawie uzyskania odszkodowanie za uszkodzenie mojego pojazdu Golf IV . W dniu 25.07 2007 rok doszło do kolizji ,którego nastepstwem było uszkodzenie mojego pojazdu . Po spisaniu danych oraz przedstawieniu dokumentów w placówce WARTA w Elblądu zostałem poinformowany o terminie przeprowadzenia oględzin uszkodzen mojego auta . Została sporządzona informacja o wysokości szkody . Przyznano kwote odszkodowania w dniu 04.08.2007 roku. Do dnia dzisiejszego tj.06.10.2007 roku nie wpłynęły pieniadze na moje konto .Czy to jest normalna PROCEDURA - MOGE ZĄDAĆ ODSETEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...