Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odmowa odszkowania z nnw PZU


aniaryba31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie PZU odmówiło mi odszkodowania (otrzymałam pisemnie) nnw dla dziecka za kolizje drogową (dziecko pasażer w aucie poszkodowanym), córka była dwa dni w szpitalu , wypis ze szpitala ogólne potłuczenie .Odpowiedz z PZU brak trwałego uszczerbku na zdrowiu u dziecka. Co robić , jak się odwołać ? ubezpieczyciel szkolny uznał 1 % uszczerbku ale to inna firma .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

aniaryba31 wrote:

Mam pytanie PZU odmówiło mi odszkodowania (otrzymałam pisemnie) nnw dla dziecka za kolizje drogową (dziecko pasażer w aucie poszkodowanym), córka była dwa dni w szpitalu , wypis ze szpitala ogólne potłuczenie .Odpowiedz z PZU brak trwałego uszczerbku na zdrowiu u dziecka. Co robić , jak się odwołać ? ubezpieczyciel szkolny uznał 1 % uszczerbku ale to inna firma .

Trzeba zastanowić się czy wogóle warto walczyć i odwoływać się od decyzji ubezpieczyciela z likwidacji szkody z NNW- zwykle suma ubezpieczenia z NNW szkolnego to 5 tys. lub 10 tys. zł. co daje odszkodowanie rzędu 50zł czy 100zł. Rozumiem, że chodzi o inne dobrowolne ubezpieczenie NNW- trzeba dowiedzieć się jaka jest tak suma ubezpieczenia i wówczas podjąć stosowną decyzję o ewentualnym odwołaniu. Roszczenie przedawnia się co do zasady po 3 latach wobec tego nie ma pośpiechu. Faktem powszechnie znanym jest, że w przypadku potłuczeń trudno domagać się znacznego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Natomiast warto likwidować szkodę z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca kolizji. Wówczas należy się odszkodowanie i zadośćuczynienie. Są to bardzo duże kwoty- siegające w takich przypadkach ogólnych potłuczeń nawet do kilku tysięcy złotych. Wysokość szkody zawsze jednak trzeba oceniać indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...