Jump to content
Forum Odszkodowania

Próba kradzieży samochodu - wypłata odszkodowania AC - wycena PROFIBIZ


Car_Carmusia
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich.

 

07 stycznia miałam włamanie do samochodu marki AUDI TT - próba kradzieży . Został zniszczony podgrzewany fotel kierowcy, stacyjka i zamek oraz skradziona zmieniarka CD. 15 stycznia otrzymałam pismo z firmy PROFBIZ o tym ze sprawa została przekierowana do nich i ze muszę im przekazać wszystkie dokumenty, które sporządził rzeczoznawca. Zadzwoniłam do wyżej wymienionej firmy i wyjaśniłam ze takie dokumenty już raz składałam oni wtedy powiedzieli ze wysłali pismo przed otrzymaniem ich i już je mają. Jednak od tamtej pory głucho obecnie jest , już 07 lutego od zgłoszenia szkody minie miesiąc. Dziś tj. 03 luty dzwoniłam do firmy PROFBIZ z ponagleniem, jednak jedyne co usłyszałem to wyjaśnienia ze wycena już jest kwota za tyle zniszczeń to 990zł ...

 

Płacę tak ogromne składki za AC tego samochodu bo nie mam ukończone 25 rok życia oraz to moje pierwsze AC .. A tu wychodzi na to że mam dołożyć do tego interesu .

 

Co powinnam z ta sprawa zrobić? Czy mogę im wysłać fakturę za naprawę z AUDI ? Czy muszę wtedy mi wypłacić tyle ile jest to warte ? Ile PROFBIZ ma czasu na wypłacenie mi odszkodowania? Czy w przypadku nie wypłacenia mam prawo założyć im sprawę cywilna?

 

Bardzo proszę o szybką pomoc i z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj Ubezpieczyciele mają termin wypłaty odszkodowania 30 dni z AC w części bezspornej. W tym przypadku jest likwidator zewnętrzny który działa na rzecz danego Towarzystwa i on wstępnie gromadzi dokumentację oraz przygotowuje decyzję dotyczącą odpowiedzialności.

Jak rozumiem wycena nie została Pani przekazana -proponuję o nią wystąpić, będzie ona podstawą do dalszych ustaleń z warsztatem. Proszę jednocześnie sprawdzić zakres umowy AC czy ma Pani wykupione ubezpieczenie w wariancie serwisowym czy wyceny oraz samą amortyzację części ponieważ od tego uzależniony jest dalszy proces likwidacji szkody i zwrot faktycznych kosztów naprawy auta .

W przypadku dalszych pytań proszę o kontakt z nami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...