Jump to content
Forum Odszkodowania

Złamanie obojczyka z przemieszczniem


archizgr
 Share

Recommended Posts

Jakies 2 miesiące temu zlamalem sobie obojczyk (teraz jest wszystko ok). Chcialbym sie dowiedziec ile moglbym dostac odszkowowania, jestem ubezpieczony w szkole. Czytalem na roznych forach na temat tego odszkodowania ale ludzie pisali nie wyraznie to znaczy jeden pisal ze dostal 500zl a drugi 1500zl a trzeci 2000zl i to jeszcze jakies 5 lat temu. Moje pytanie brzmi ile moge dostac TERAZ!

Z gory dzieki :).

 

Dodam takze ze jestem ubezpieczony na 10tys zl.

Link to comment
Share on other sites

Wysokość odszkodowania z NNW uzależniona jest od sumy ubezpieczenia (owe 10 tys. zł) oraz od ustalonego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto może być uzależnione od tego (niektóre TU) ile % sumy ubezpieczenia przysługuje za każdy % trwałego uszczerbku na zdrowiu (np. za 1 % trwałego uszczerbku na zdrowiu TU płaci 4% sumy ubezpieczenia - i jeżeli ustalone zostanie u Ciebie np. 7% trwałego uszczerbku na zdrowiu to TU wypłaci Ci 28% sumy ubezpieczenia czyli 2.800,oo zł z 10 tys.)

Ponadto nic więcej nie piszesz. Być może należy Ci się odszkodowanie z innych tytułów, ale do tego jest potrzebna wiedza, gdzie miało miejsce zdarzenie, co było bez[pośrednią przyczyną wypadku np. samochodowego, czy byłeś np. pasażerem itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

 

archizgr wrote:

Delikatnie mowiac "wywrocilem sie na rowerze", miejsce zdarzenia to las. Teraz juz wiesz mniej wiecej ile moge dostac?

Powyżej napsano już od czego zależy wysokość świadczenie 1) od trwałego uszczerbku an zdrowiu, 2) sumy ubezpieczenia. Metoda uproszczona to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i suma ubezpieczenia. OWU może przewidywać inny sposób wyliczania tj. np. za 1 % trwałego uszczerbku wypłaca się 4 % sumy ubezpieczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Witam syn w maju zlamal obojczyk barkowy z odlamem 1cm,zostałam poinformowana ze albo operacja lub gips.zdecydowałam że założymy gips.syn chodził w nim ok 3 tygododni po niej 2 tygodnie w tamblaku.obecnie zakończyliśmy leczenie kontrola w październiku.dostał zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego na całe pierwszy semestr.PZU wycenilo szkodę na 440zl syn był ubez w szkole na 9tysiecy uszczerbek to 4,5%.czy to nie Za mało?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...