Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Złamanie obojczyka z przemieszczniem


archizgr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies 2 miesiące temu zlamalem sobie obojczyk (teraz jest wszystko ok). Chcialbym sie dowiedziec ile moglbym dostac odszkowowania, jestem ubezpieczony w szkole. Czytalem na roznych forach na temat tego odszkodowania ale ludzie pisali nie wyraznie to znaczy jeden pisal ze dostal 500zl a drugi 1500zl a trzeci 2000zl i to jeszcze jakies 5 lat temu. Moje pytanie brzmi ile moge dostac TERAZ!

Z gory dzieki :).

 

Dodam takze ze jestem ubezpieczony na 10tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość odszkodowania z NNW uzależniona jest od sumy ubezpieczenia (owe 10 tys. zł) oraz od ustalonego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto może być uzależnione od tego (niektóre TU) ile % sumy ubezpieczenia przysługuje za każdy % trwałego uszczerbku na zdrowiu (np. za 1 % trwałego uszczerbku na zdrowiu TU płaci 4% sumy ubezpieczenia - i jeżeli ustalone zostanie u Ciebie np. 7% trwałego uszczerbku na zdrowiu to TU wypłaci Ci 28% sumy ubezpieczenia czyli 2.800,oo zł z 10 tys.)

Ponadto nic więcej nie piszesz. Być może należy Ci się odszkodowanie z innych tytułów, ale do tego jest potrzebna wiedza, gdzie miało miejsce zdarzenie, co było bez[pośrednią przyczyną wypadku np. samochodowego, czy byłeś np. pasażerem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

archizgr wrote:

Delikatnie mowiac "wywrocilem sie na rowerze", miejsce zdarzenia to las. Teraz juz wiesz mniej wiecej ile moge dostac?

Powyżej napsano już od czego zależy wysokość świadczenie 1) od trwałego uszczerbku an zdrowiu, 2) sumy ubezpieczenia. Metoda uproszczona to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i suma ubezpieczenia. OWU może przewidywać inny sposób wyliczania tj. np. za 1 % trwałego uszczerbku wypłaca się 4 % sumy ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam syn w maju zlamal obojczyk barkowy z odlamem 1cm,zostałam poinformowana ze albo operacja lub gips.zdecydowałam że założymy gips.syn chodził w nim ok 3 tygododni po niej 2 tygodnie w tamblaku.obecnie zakończyliśmy leczenie kontrola w październiku.dostał zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego na całe pierwszy semestr.PZU wycenilo szkodę na 440zl syn był ubez w szkole na 9tysiecy uszczerbek to 4,5%.czy to nie Za mało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...