Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Prośba o zdanie w sprawie wyceny


ewako7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ jestem laikiem w tych sprawach, chciałam się poradzić. Syn w maju skacząc na trampolinie (trampolina z zabezpieczeniami) złamał nogę. Miał gips przez 6 tygodni. Wypisaliśmy go z przedszkola, ponieważ zbliżał się koniec roku. Po leczeniu mieliśmy rehabilitację przez 3 tygodnie(godzinę jechaliśmy, godzinę rehabilitacji i godzinę powrót :/). Wysłałam wszystkie papiery do NAU. Wczoraj dostałam decyzję, że zasądzają nam 2%, kwota ubezpieczenia 9000, więc 180 zł. Ja naprawdę nie spodziewałam się kokosów, ale AZ TYLE?! Proszę mi powiedzieć czy ubezpieczenie szkolne jakoś inaczej się liczy? Czy Państwa zdaniem powinna złożyć odwołanie? Tylko jak np. udokumentować kilometry? (jest jakiś przelicznik zależny od silnika). Z góry dziękuję za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewako7 wrote:
Witam. Ponieważ jestem laikiem w tych sprawach, chciałam się poradzić. Syn w maju skacząc na trampolinie (trampolina z zabezpieczeniami) złamał nogę. Miał gips przez 6 tygodni. Wypisaliśmy go z przedszkola, ponieważ zbliżał się koniec roku. Po leczeniu mieliśmy rehabilitację przez 3 tygodnie(godzinę jechaliśmy, godzinę rehabilitacji i godzinę powrót :/). Wysłałam wszystkie papiery do NAU. Wczoraj dostałam decyzję, że zasądzają nam 2%, kwota ubezpieczenia 9000, więc 180 zł. Ja naprawdę nie spodziewałam się kokosów, ale AZ TYLE?! Proszę mi powiedzieć czy ubezpieczenie szkolne jakoś inaczej się liczy? Czy Państwa zdaniem powinna złożyć odwołanie? Tylko jak np. udokumentować kilometry? (jest jakiś przelicznik zależny od silnika). Z góry dziękuję za odpowiedź
1) Odszkodowanie z ubezpieczeń dobrowolnych NNW to iloczyn trwałego uszczerbeku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia;

2) Pkt 1 ;

3) Trudno powiedzieć- jedynie na trwały uszczerbek na zdrowiu ale tu warto wpierw zapoznać się z tabelami z jakich korzystał ubezpieczyciel- należy wystąpić o decyzję i tabelę, poradzić się lekarza mającego doświadczenie w orzekaniu i wówczas podjąć stosowną decyzję;

4) Bywa różne- czasami wystarczy oświadczenie, paragony. Ubezpieczyciel zwykle wylicza zużycie paliwa za kolometr. Jednak czasami można domagać się jak za przejaz służbowy- przy większej ilości kilometrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ewako7 wrote:

W szpitalu nie mają kogoś takiego. Poprosiłam natomiast o skan orzeczenia lekarskiego i wysłała mi Pani imię i nazwisko lekarza i orzeczenie "proponuję 2% ptk. 236" tabela nr 2...

Nie wystarczy tylko nazwa tabeli ale całość treści, gdyż różni ubepzieczyciele stosuję różne tabele i nie chodzi tutaj o sam punkt z tabeli. Po doręczeniu będzie można sprawdzić tzw. widełki zakres procentowego uszczerbku na zdrowiu i skonsultować z innym lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...