Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja TU jednego ze sprawców odmawia wypłaty odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miesiąc temu miałem kolizję drogową-jechałem prawidłowo swoim pasem ruchu, na przeciwnym pasie ruchu stał nieoznakowany pojazd(ubezp w PZU). Po tym samym pasie jechał opel(HDI Asekuracja) którego kierowca niby nie zauważył odpowiednio wczesniej stojącego pojazdu a co za tym idzie nie wyhamował i próbując uniknąć uderzenia w tamten zaparkowany pojazd gwałtownie odbił w lewo (na mój pas ruchu) aby go ominąć i pech chciał, że akurat nadjechałem i kolizja gotowa Kolizje miałem tylko z samochodem Opel. Policja ukarała obydwóch mandatem-ja oczywiście poszkodowany. W notatce Policyjnej zarówno jeden jak i drugi opisani jako sprawcy( pojazd PZU - brak oznakowania, pojazd z HDI-niedostosowanie prędkości do warunków na drodze). Dodam, że było ciemno droga nie oświetlona. Szkode zgłosiłem w PZU i HDI, Dostarczyłem dokumenty(w tym notatka policji). Z HDi już mam 50% kwoty na koncie a z PZU łaskawie po miesiącu odpisali, że odmawiają wypłaty gdyż wg ich akt sprawca to Opel. Mam pytania

1. Pisać pismo do PZU na jakiej podstawie odmówili odszkodowania i dlaczego uznają tylko winę Opla?

2. W piśmie od PZu była wzmianka, że mogą wszystkie akta sprawy przekazać do HDI sprawcy celem dalszej likwidacji szkody zgodnie z właściwością-poprosić ich o to?

3. Mam pieniadze na koncie z HDI(ale decyzja nie przyszła)-czy to nie zamyka mi drogi do ewentualnego uzyskania pozostałych 50% odszkodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro HDI przyjęło odpowiedzialność to kierowałbym do nich wniosek o dopłatę pozostałych 50 % zgodnie z przepisami o odpowiedzialności solidarnej, a oni niech rozliczają się z PZU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, żeby odpisać na decyzje PZU, że skoro wg ich materiałow zebranych w sprawie całkowitą odpowiedzialność ponosi kierowca Opla(HDI) , to ażeby przesłali wszystkie dokumenty do HDI celem dalszej likwidacji szkody zgodnie z kompetencją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w PZU i rozmawiałem telefonicznie z Panią, która podpisała pismo o odmowie wypłaty i stwierdziła, że na podstawie info z Policji które otrzymali to sprawcą jest kierowca z HDI a ten drugi ubezp w PZU, który stał na drodze dostał mandat nie za to , że był 2 sprawcą ale za brak oznakowania auta.

Tak więc mam do PZU napisać o przekazanie akt do HDI, które tam wyślą w ciagu tygodnia i HDI powinno zapłacić całość.

Ale mam pytanie, które mnie nurtuje: Dostałem z HDI decyzję o wypłacie 50% szkody-czy mam im pisać, jakieś odwołanie i domagać się tych drugich 50% czy czekać na rozwój sytuacji po przekazaniu dokumentów z PZU do HDI?

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...