Jump to content
Forum Odszkodowania

Kolizja TU jednego ze sprawców odmawia wypłaty odszkodowania


Recommended Posts

Witam.

Miesiąc temu miałem kolizję drogową-jechałem prawidłowo swoim pasem ruchu, na przeciwnym pasie ruchu stał nieoznakowany pojazd(ubezp w PZU). Po tym samym pasie jechał opel(HDI Asekuracja) którego kierowca niby nie zauważył odpowiednio wczesniej stojącego pojazdu a co za tym idzie nie wyhamował i próbując uniknąć uderzenia w tamten zaparkowany pojazd gwałtownie odbił w lewo (na mój pas ruchu) aby go ominąć i pech chciał, że akurat nadjechałem i kolizja gotowa Kolizje miałem tylko z samochodem Opel. Policja ukarała obydwóch mandatem-ja oczywiście poszkodowany. W notatce Policyjnej zarówno jeden jak i drugi opisani jako sprawcy( pojazd PZU - brak oznakowania, pojazd z HDI-niedostosowanie prędkości do warunków na drodze). Dodam, że było ciemno droga nie oświetlona. Szkode zgłosiłem w PZU i HDI, Dostarczyłem dokumenty(w tym notatka policji). Z HDi już mam 50% kwoty na koncie a z PZU łaskawie po miesiącu odpisali, że odmawiają wypłaty gdyż wg ich akt sprawca to Opel. Mam pytania

1. Pisać pismo do PZU na jakiej podstawie odmówili odszkodowania i dlaczego uznają tylko winę Opla?

2. W piśmie od PZu była wzmianka, że mogą wszystkie akta sprawy przekazać do HDI sprawcy celem dalszej likwidacji szkody zgodnie z właściwością-poprosić ich o to?

3. Mam pieniadze na koncie z HDI(ale decyzja nie przyszła)-czy to nie zamyka mi drogi do ewentualnego uzyskania pozostałych 50% odszkodowania?

Link to comment
Share on other sites

Skoro HDI przyjęło odpowiedzialność to kierowałbym do nich wniosek o dopłatę pozostałych 50 % zgodnie z przepisami o odpowiedzialności solidarnej, a oni niech rozliczają się z PZU.
Link to comment
Share on other sites

Ja myślałem, żeby odpisać na decyzje PZU, że skoro wg ich materiałow zebranych w sprawie całkowitą odpowiedzialność ponosi kierowca Opla(HDI) , to ażeby przesłali wszystkie dokumenty do HDI celem dalszej likwidacji szkody zgodnie z kompetencją.
Link to comment
Share on other sites

Byłem dziś w PZU i rozmawiałem telefonicznie z Panią, która podpisała pismo o odmowie wypłaty i stwierdziła, że na podstawie info z Policji które otrzymali to sprawcą jest kierowca z HDI a ten drugi ubezp w PZU, który stał na drodze dostał mandat nie za to , że był 2 sprawcą ale za brak oznakowania auta.

Tak więc mam do PZU napisać o przekazanie akt do HDI, które tam wyślą w ciagu tygodnia i HDI powinno zapłacić całość.

Ale mam pytanie, które mnie nurtuje: Dostałem z HDI decyzję o wypłacie 50% szkody-czy mam im pisać, jakieś odwołanie i domagać się tych drugich 50% czy czekać na rozwój sytuacji po przekazaniu dokumentów z PZU do HDI?

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i informację.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...