Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek samochodowy i nie przyznanie się do winy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mianowicie mam taki problem miałem wypadek samochodowy zawracałem samochodem na ulicy w miejscu dozwolonym do tego i w tym momencie uderzył w mój bok inny samochód który chciał mnie wyprzedzać( dodam że nie mógł tego robić w tym miejscu) miałem zasygnalizowany manewr włączonym kierunkowskazem po przyjeździe policji policjanci stwierdzili jego winę natomiast on nie przyjął mandatu sprawa do sądu. Oczywiście był rzeczoznawca ale odszkodowanie dopiero po rozprawach. We wtorek mam pierwszą rozprawę. mam takie pytanie jakie są moje szanse na wygranie tej sprawy ? czyja mogę ponieść jakieś koszty czy też mandat lub punkty w wypadku przegrania tej sprawy lub orzeczenia współwiny? wypadek był na początku listopada proszę o pomoc i z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze wina jest po twojej stronie bnowiem nie upewniłeś się czy nic nie najeżdża z lewej strony. Jeśli sąd stwierdzi to samo możesz dostać kilkaset zł grzywny, nie otrzymasz odszkodowania za zniszczony samochód z OC sprawcy (bo nie on jest sprawcą) , a drugi uczestnik otrzyma odszkodowanie z twojego OC. Koszty postępowania też kilkaset.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tam jest krótki odcinek od zakrętu on jechał z dużą szybkością ja sprawdzałem i nikogo nie było za mną a nie zawracałem z wielką szybkością w czasie tego manewru tak samo zeznałem policji czy to nie zmienia światłą na tą sprawę ? ok nawet gdyby chyba nie mogę być tylko ja winny ponieważ on nie zachował szczególnej ostrożności i wyprzedzał w miejscu w którym nie mógł tego robić ? no i czy w przypadku współwiny też mogę dostać jakąś grzywną ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że najpierw cała sprawa była rozpatrzona w sądzie wewnętrznie tzn bez udziału mnie i drugiej osoby uczestniczącej i dostałem list z sądu że zostaje określona jego wina i że jeżeli nikt w ciągu 7 dni nie odwoła się wyrok zostanie uprawomocniony ale on się odwołał dlatego teraz będą sprawy w sądzie z naszym udziałem wiem jeszcze że ten koleś co we mnie uderzył ma już na koncie ładnych pare podobnych stłuczek wiem też że ostatnio miał sprawę w sądzie z powodu kolizji i również się odwoływał ale przegrał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...