Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uszkodzenie pożyczonego samochodu


bmw_compactwp.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Chcialbym zasięgnąć opinii na temat nieszczęśliwego wypadku w którym brałem udział.

Pożyczyłem od kolegi samochód BMW E46 z 1998r. w najuboższej wersji jaka może być (brak nawet klimatyzacji). I nieszczęśliwie stało się tak, że wpadłem w poślizg i uderzyłem bokiem samochodu w drzewo. Auto nadaje sie do kasacji, ponieważ auto złamało się na pól ze względu na spawanie podłogi. Zaproponowałem koledze 10 tys zł lecz on uważa, że samochód był wart 14tyś. Nie chciałem kłótni, dlatego dałem inna propozycje tzn chciałem zakupić taki sam samochód z lepszym wyposażeniem i stanie i postawić mu przed domem. Jednak on dalej odmówił i zażądał dalej 14tys. Dlatego będziemy zmuszeni iść do sadu. Czy jeśli wezwę teraz rzeczoznawce który wyceni szacunkowa kwotę z przed wypadku mogę posługiwać się takim dokumentem w sadzie? I czy w ogóle mam jakieś szanse w sadzie? Nie chce się wymigać od odpowiedzialności jednak kwota którą żąda mój kolega naprawdę jest z kosmosu. Pozdrawiam i proszę o pilną rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawa trafia do sądu, to nie ma sensu brać rzeczoznawcy bo będzie to tylko dokument prywatny. Poza tym to właściciel musi udowodnić, że ten samochód faktycznie był warty 14.000,00 zł. Przy takiej szkodzie od wartości samochodu sprzed wypadku należy odjąć wartość jaką właściciel może uzyskać na jego sprzedaży uszkodzonego i ta różnica to jest Pańskie zobowiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...