Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek w pracy czy wypadek w drodze z pracy?


nomico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wypadek miał następujacy przebieg: wychodząc z pracy (bezpośrednio po jej zakończeniu) na parkimgu należącym do zakładu pracy poślizgnełam sie na oblodzonej drodze. W wyniku upadku złamałam łokieć w dwóch miejscach.

W tej sytuacji zastanawiam się czy ze względu na fakt, że sytuacja ta miała miejsce na terenie zakładu pracy, oraz, że była to "normalna" godzina opuszczenia miejsca pracy mój wypadek jest zaliczany do wypadku w pracy czy w drodze z pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek w związku z pracą, ale można dochodzić zadośćuczynienia z OC zakladu pracy jeżeli posiada taką polisę, no i oczywiście-parking jest własnością zakładu pracy lub w zarządzie tego zakładu. Często takie odszkodowanie ma wpływ na dalsze zatrudnienie-zalecam ostrozność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
nomico wrote:
Mój wypadek miał następujacy przebieg: wychodząc z pracy (bezpośrednio po jej zakończeniu) na parkimgu należącym do zakładu pracy poślizgnełam sie na oblodzonej drodze. W wyniku upadku złamałam łokieć w dwóch miejscach.
W tej sytuacji zastanawiam się czy ze względu na fakt, że sytuacja ta miała miejsce na terenie zakładu pracy, oraz, że była to "normalna" godzina opuszczenia miejsca pracy mój wypadek jest zaliczany do wypadku w pracy czy w drodze z pracy?
Co do zasady jest to wypadek przy pracy. Pracownik powinen otrzymać protokół powypadkowy przez podpisaniem go przez pracodawcę tak by mógł wnieść ewentualne zastrzeżenia do protokołu powypadkowego i zespół powypadkowy wówczas musi dokonać analizy zastrzeżeń. Zastrzeżenia do protokołu powypadkowego pisze się oddzielnym pismem za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Jeśli pracownik otrzymuje protokół powypadkowy bez wcześniejszego podpisu, że pracownik się z nim zapoznał i nie wniósł zastrzeżeń to w pkt 13 protokołu powypadkowego wpisuje się faktyczną datę kiedy protokół będzie weryfikowany przez pracownika i wpisuje ewentualnie uwagę „do protokołu powypadkowego wniesiono stosowne zastrzeżenia”. Zastrzeżenia dołączyć oddzielnym pismem za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii. Natomiast gdy pracownik otrzyma protokół powypadkowy bez wcześniejszego podpisu przez pracodawcę i wniesie zastrzeżenia do protokołu powypadkowego tj. odpowiednią notkę o zastrzeżeniach i owe zastrzeżenia dołączy na oddzielnym piśmie za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii, a pracodawca owych zastrzeżeń nie uwzględni to ma prawo złożyć pozwu do sądu pracy. Po leczeniu i rehabilitacji pracownik składa wniosek do pracodawcy o skierowanie do lekarz orzecznika ZUS w celu ustalenia stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu oraz zaświadczenie o stanie zdrowia- formularz N-9 wypełniony przez lekarza prowadzącego leczenie- oryginał, który jest ważny 30 dni od daty wystawienia. Na druku N-9 lekarz powinien zaznaczyć, że leczenie i rehabilitacja została zakończona. Po otrzymaniu wniosku pracownika pracodawca po skompletowaniu wszelkich dokumentów wysyła niezbędne dokumenty do ZUS, który na podany adres korespondencyjny przesyła zawiadomienie o miejscu i terminie stawienia się na komisję lekarską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...