Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odwołanie do PZU doradzcie mi


mareksh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie tamtego roku miałem wypadek przy pracy a mianowicie źle stanąłem na nogę i złamałem 5 kość śródstopia(bez przemieszczenia) na karcie informacyjnej pisze ze jest to złamanie jednak na zdjęciach rentgenowskich widać iż jest to pęknięcie (nie było to chyba jakieś poważne złamanie przynajmniej ja tak oceniam moim mało fachowym okiem ) nogę w gipsie miałem 1 miesiąc a następnie jeszcze 3 tyg l4. Komisja z PZU przyznała mi 1% uszczerbku na zdrowiu Natomiast zus 5 %. Lekarz z zusu dodatkowo jeszcze mierzył mi obwód w łydce i faktycznie zmniejszył się on o 2 cm (nie wiem czy to istotne) do tego częste skurcze w lewej nodze. Mam pytanie czy odwoływać się do pzu jeśli tak to w jaki sposób (jakich argumentów użyć) oraz ile mam czasu na odwołanie (decyzje otrzymałem 23 lutego tego roku) aa i jeszcze czy jest jakaś tabela która pokazuje ile można uzyskać za takie złamanie czy jest jakiś przedział procentowy z góry dzięki pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle,że powinieneś się odwołać. Jeżeli nie ma w decyzji terminu to możesz to zrobić zawsze, ale najlepiej zaraz. Do 30 dni powinieneś otrzymać odp.. Napisz po prostu, że Twoim zdaniem doznałeś większego uszczerbku na zdrowiu i prosisz o ponowne rozparzenie sprawy. Pamiętaj, że komisja ocenia stały uszczerbek a nie czasowy jak skurcze czy zanik mięśni. To jest do wyleczenia. W razie odmowy możesz złożyć skargę do Rzecznika Ubezpieczonych. Szczegóły na stronie Rzecznika Ubezpieczonych. Życzę dużo zdrowia i cierpliwości w walce z pzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tak dokładnie masz 3 lata od dnia ostatniej odpowiedzi ubezpieczyciela.

Ważna jest historia choroby.

Zbierz dokumenty od lekarzy u krórych byłeś w tej sprawie (zakończony okres wizyt)

Lekarza i na rehabilitacji spytaj się o stan kolan i bioder, czy odbiło się to na kręgosłupie?

Nie wchodź w zbędne koszty

Faktury imienne na leki + koszty dojazdów

 

Jest o co powalczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
mareksh wrote:
aa i jeszcze czy jest jakaś tabela która pokazuje ile można uzyskać za takie złamanie czy jest jakiś przedział procentowy z góry dzięki pozdrawiam
Tabela z której korzysta ZUS znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 r.
w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłat jednorazowego odszkodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...