Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

potrącenie pieszego na chodniku


Magda1207
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kierowca na prostym odcinku drogi, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, potrącając pieszego. W wyniku poniesionych obrażeń osoba ta została hospitalizowana. Na jakie roszczenia może liczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda1207 wrote:
Kierowca na prostym odcinku drogi, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, potrącając pieszego. W wyniku poniesionych obrażeń osoba ta została hospitalizowana. Na jakie roszczenia może liczyć?
Osoba Poszkodowana ma prawo dochodzić świadczeń odszkodowawczych z ubezpieczenia oc sprawcy wypadku. Z uwagi na brak informacji bardzo ciężko jest podać wysokość roszczeń możliwych do wyegzekwowania.

W przypadku pytań proszę o kontakt z naszą firmą - stopka poniżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Potrąciłem pieszego ok. 20 lat temu i nie zatrzymałem się, wg ustaleń policji chłopak wbiegł na czerwonym świetle, poddałem się samo ukaraniu i dostałem wyrok w zawieszeniu, chłopak chyba po konsultacji z jakimś prawnikiem wytoczył sprawę cywilną PZU i dostał pieniądze a po pewnym czasie PZU zaczęła mnie nękać pismami z różnymi kwotami, oczywiście o sprawie cywilnej nic nie wiedziałem i nie zostałem wezwany na świadka sąd nie brał pod uwagę poprzedniego wyroku, poszkodowany przy pomocy konkubiny która stała się świadkiem odwrócił wszystko i stałem się sprawca który rozjechał go przechodzącego na zielonym świetle. Proszę o pilną pomoc, sprawa w toku, mam ksero gazety opisującej wypadek gdzie pada słowo na czerwonym świetle przebiegało dwóch nastolatków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

z Pana opisu wnioskuję, że 20 lat temu odbyła się rozprawa i posiada Pan wyrok z wskazaniem, że to poszkodowany wtargnął na drogę? Jeśli otrzymał Pan wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu to oznacza, że w jakimś stopniu przyczynił się Pan do zdarzenia. Czy w wyroku wskazano procentowe przyczynienie? Oznacza to, że i Pan i osoba potrącona w jakimś stopniu doprowadziliście do wypadku. W związku z tym, że zostało to zakwalifikowane jako przestępstwo, to osoba potrącona miała 20 lat na zgłoszenie roszczenia do Pana ubezpieczyciela OC.

 

W normalnych sytuacjach PZU powinno wypłacić odszkodowanie tej osobie bez wciągania Pana w sprawę. Np. jeśli ta osoba w 50% przyczyniła się do zdarzenia, to ubezpieczyciel powinien mu wypłacić 50% normalnego odszkodowania. Jeśli jednak PZU żąda od Pana zwrotu poniesionych kosztów, to oznacza to, że uważają, że ich odpowiedzialność jest wyłączona i że zachodzi tutaj regres ubezpieczeniowy. Czy przy tym wypadku 20 lat temu zbiegł Pan z miejsca wypadku, jechał Pan z dużo większą prędkością niż dozwolona, albo był Pan pod wpływem alkoholu? W takich sytuacjach ubezpieczyciel ma prawo żądać zwrotu pokrytych kosztów od swojego ubezpieczonego.

 

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu przez odpowiedź na forum albo wysłanie zgłoszenia.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...