Jump to content
Forum Odszkodowania

potrącenie pieszego na chodniku


Magda1207
 Share

Recommended Posts

Kierowca na prostym odcinku drogi, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, potrącając pieszego. W wyniku poniesionych obrażeń osoba ta została hospitalizowana. Na jakie roszczenia może liczyć?
Link to comment
Share on other sites

Magda1207 wrote:
Kierowca na prostym odcinku drogi, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, potrącając pieszego. W wyniku poniesionych obrażeń osoba ta została hospitalizowana. Na jakie roszczenia może liczyć?
Osoba Poszkodowana ma prawo dochodzić świadczeń odszkodowawczych z ubezpieczenia oc sprawcy wypadku. Z uwagi na brak informacji bardzo ciężko jest podać wysokość roszczeń możliwych do wyegzekwowania.

W przypadku pytań proszę o kontakt z naszą firmą - stopka poniżej.
Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
Potrąciłem pieszego ok. 20 lat temu i nie zatrzymałem się, wg ustaleń policji chłopak wbiegł na czerwonym świetle, poddałem się samo ukaraniu i dostałem wyrok w zawieszeniu, chłopak chyba po konsultacji z jakimś prawnikiem wytoczył sprawę cywilną PZU i dostał pieniądze a po pewnym czasie PZU zaczęła mnie nękać pismami z różnymi kwotami, oczywiście o sprawie cywilnej nic nie wiedziałem i nie zostałem wezwany na świadka sąd nie brał pod uwagę poprzedniego wyroku, poszkodowany przy pomocy konkubiny która stała się świadkiem odwrócił wszystko i stałem się sprawca który rozjechał go przechodzącego na zielonym świetle. Proszę o pilną pomoc, sprawa w toku, mam ksero gazety opisującej wypadek gdzie pada słowo na czerwonym świetle przebiegało dwóch nastolatków.
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

z Pana opisu wnioskuję, że 20 lat temu odbyła się rozprawa i posiada Pan wyrok z wskazaniem, że to poszkodowany wtargnął na drogę? Jeśli otrzymał Pan wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu to oznacza, że w jakimś stopniu przyczynił się Pan do zdarzenia. Czy w wyroku wskazano procentowe przyczynienie? Oznacza to, że i Pan i osoba potrącona w jakimś stopniu doprowadziliście do wypadku. W związku z tym, że zostało to zakwalifikowane jako przestępstwo, to osoba potrącona miała 20 lat na zgłoszenie roszczenia do Pana ubezpieczyciela OC.

 

W normalnych sytuacjach PZU powinno wypłacić odszkodowanie tej osobie bez wciągania Pana w sprawę. Np. jeśli ta osoba w 50% przyczyniła się do zdarzenia, to ubezpieczyciel powinien mu wypłacić 50% normalnego odszkodowania. Jeśli jednak PZU żąda od Pana zwrotu poniesionych kosztów, to oznacza to, że uważają, że ich odpowiedzialność jest wyłączona i że zachodzi tutaj regres ubezpieczeniowy. Czy przy tym wypadku 20 lat temu zbiegł Pan z miejsca wypadku, jechał Pan z dużo większą prędkością niż dozwolona, albo był Pan pod wpływem alkoholu? W takich sytuacjach ubezpieczyciel ma prawo żądać zwrotu pokrytych kosztów od swojego ubezpieczonego.

 

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu przez odpowiedź na forum albo wysłanie zgłoszenia.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...