Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zaniżone odszkodowanie OC - sprawca ubezpieczony w Benefia!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wątpliwości co do wysokości odszkodowania za pojazd marki Renault Laguna II (2001r.) 1.8 benz.

01.02.2011 r. miałem czołowy wypadek samochodowy. Oczywiście na miejscu była policja, sporządziła notatkę i ukarała sprawcę mandatem. Zgłosiłem sprawę do Benefia i po paru dniach przyjechał rzeczoznawca. Przyznano mi SZKODĘ CAŁKOWITĄ ZA POJAZD. Wczoraj otrzymałem pismo, które powaliło mnie na kolana. Wycenili mi średnią rynkową na kwotę 10100zł, (nie mam pojęcia skąd wzięła się taka suma, gdyż w programie eurotax, auto ma wyższą wartość). Dodatkowo oszacowali, że mój wrak jest jeszcze sporo wart i zaproponowali kwotę rzędu 5400zł.

1. za tą kwotę nie naprawię samochodu

2. z resztą nie chce mieć auta powypadkowego, gdzie podłużnice są uszkodzone, silnik przesunięty i wystrzelone poduszki. Wolę oddać to na złom.

 

Co w takim wypadku mogę zrobić, aby otrzymać rzetelną kwotę za odszkodowanie?!?

Proszę o pomoc, z góry serdecznie dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie częściowo wygrałam sprawę z HDI o zaniżenie wartości auta z przed szkodą (pisze częściowo, ponieważ sąd nie uwzględnił wszystkich moich praktycznie poniesionych kosztów). Poszukuję osób, które również miały takie doświadczenia z HDI aby zrobić pozew zbiorowy o celowe zaniżanie wartości aut z zamiarem korzyści majątkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...