Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy z własnej winy. Poszukuję osoby.


PiterBe
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

poszukuję osoby która z własnej winy uległa wypadkowi przy pracy w fabryce lub zakładzie produkcyjnym doznając w ten sposób trwałego uszczerbku na zdrowiu mam tu na myśli, kręgosłup, wzrok, przebicie jam ciała, odcięcie części ciała, problem ze wzrokiem, słuchem krótko mówiąc wszystkie skutki które przeszkadzaja w "normalmym" codziennym życiu.

 

Po co?

 

Chciałbym aby taka osoba podzieliła się swoją historią w naszym zakładzie produkcyjnym podczas szkolenia interaktywnego majacego na celu zwiekszanie swiadomosci pracownikow na temat ryzyka w pracy. Myślę, że opowieśc osoby która przeżyła taki wypadek będzie największą przestrogą oraz będzie najmocniej odziaływac na wyobraznie pracowników Oczywiscie korzysc z takiego spotkania bedzie obupólna do ustalenia indywidualnie.

 

 

Pozdrawiam Piotr

Link to comment
Share on other sites

Proszę Pana po pierwsze pracowników zapoznaje się z ryzykiem zawodowym poprzez odpowiednie szkolenia i podpisanie owej świadomości ryzyka. Po drugie warto wprowadzać w firmie normy PN-N-18001:2004, BS OHSAS 18001:2007. Po trzecie jeśli już to wydaje się jednak, że nie musi to być osoba która z własnej winy uległa takiemu wypadkowi. Może to być osoba, która ulegała wypadkowi z rażącego niedbalstwa jak i przypadki, gdzie pracownik uległ wypadkowi z winy lub zaniedbania pracodawcy. Firmy które wprowadziły certyfikat doskonalenia zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy wg wymagań normy PN-N-18001:2004, BS OHSAS 18001:2007 doskonale wiedzę, że ryzyko zawodowe to iloczyn potencjalne skutki zagrożenia, ekspozycja zagrożenia i prawdpodobieństwa nastąpienia wypadku. Rodzaj zagrożenia czynnikiem: chemicznym, fizyczny, psychofizyczny. Przyczyny zagrożenia czynnikami może być np. uwolnienie się do otoczenia toksycznych substancji chemicznych wskutek nieszczelności lub awarii oraz gazów tworzących z powietrzem mieszaniny wybuchowe. Po czwarte to dobrze prosperująca firma- przynajmniej nie zaliczająca się do zakładu o dużym ryzyku- stosuje technologie, które nie pozwalają pracownikowi na ciężkie urazu przy maszynach. Po piąte większość wypadków przy pracy nie zaistniała z wyłącznej winy lub rażącego niedblastwa pracownika (a było co najwyżej współprzyczyną) wobec tego warto pokazywać pracownikom dwie strony medalu. Po szóste są w obiegu drastyczne filmy z wypadków przy pracy, które zacznie oddziałują na wyobraźnię i psychikę pracowników- zaczniej niż odpowieść jakiegoś pracownika. Pokazuje się je na szkoleniach czy przy wdrażaniu norm z zakresu doskonalenia zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...