Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za złamanie kręgosłupa


dominikgangu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć od państwa ile mogę dostać za kompresyjne złamanie 3 trzonów kręgosłupa ( w tym jednego zmiażdżonego ). Miałem wypadek samochodowy jako pasażer.

 

Może ktoś z państwa miał podobną sytuację, albo ktoś z waszych bliskich?

 

Z PSU jestem ubezpieczony na 8 tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec lipca miałam niegroźny wypadek, spadłam z około 2m na twarde podłoże. jak się potem okazało, złamałam kręgosłup, 12 krąg. Lekarz kazał nosić mi gorset jewetta na 3 miesiące. Jestem ubezpieczona w szkole, jednak nie jest to PZU. Czy przysługuje mi odszkodowanie, jeśli tak, to gdzie i kiedy powinnam złożyć wniosek. Proszę o pomoc, nigdy nie ubiegałam się o żadne odszkodowanie, więc nie wiem na czym to polega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
witam-pan jako poszkodowany w wypadku ,oprócz odszkodowania z polisy pzu życie ma jeszcze prawo do ubiegania się odszkodowania z oc pojazdu ,którym sprawca spowodował wypadek......z oc sprawcy można się starać o- jednorazowe odszkodowanie ,-(art.4441 K.C.) Rentę dla wyrównania szkód o charakterze trwałym (art.444./2 k.c) rentę z tytułu zwiększonych potrzeb-(art.444./2 k.c.) zadośćuczynienie (art.445/1 k.c) poszkodowany może zawsze żądać od sprawcy (jego towarzystwa ubezpieczeniowego) zapłaty zaliczki na poczet kosztów leczenia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmydsebastian wrote:
Czyja była wina spowodowania wypadku ?
Jeżeli nie osoby, z którą jechałeś, to masz duże szanse na wyciągnięcie kilkunastu tysięcy, ale nie przez zwykłą firmę ubezpieczeniową, a twór, który się nazywa. Najlepiej znać jakiegoś przedstawiciela firmy - ja jednego znam, ale z Gorzowa. Choć pewnie byłaby możliwość kontaktu z kimś, kto jest bliżej Twojego rejonu. Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć, to napisz na GG:
Zaznaczam, że nie jestem agentem, a informacji udzielę za darmo. Często siedzę na niewidocznym, więc pisz śmiało. Postaram się w tej kwestii pomóc.
proszę nie wprowadzać ludzi w błąd ponieważ pasażer może się ubiegać o odszkodowanie i zadośćuczynienie bez względu kto był sprawcą wypadku

Należy się panu z OC sprawcy od Towarzystwa Ubezpieczeniowego
- zadośćuczynienie za ból i cierpienie
- odszkodowanie z tytułu kosztów leczenia, rehabilitacji, przejazdów
- odszkodowanie z tytułu opieki osób drugich
- odszkodowanie z tytułu utraconych dochodów - o ile Pan pracował
- renty - o ile zachodzą przesłanki

Warto gromadzić rachunki i paragony, aby móc potem udowodnić wysokość roszczeń.

Wzór wniosku :roszczenia ze szkody osobowej do zakładu ubezpieczeń można pobrać-
http://www.rzu.gov.pl/serwis-prawny/wzory-pism/Ubezpieczenia_gospodarcze__ubezpieczenia_komunikacyjne__na_zycie__mienia___853

O odszkodowanie można się ubiegać samemu lub poprzez różne kancelarie ,firmy ale to wiąże się z kosztami
( 15-?% od sumy odszkodowania.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jeżeli chodzi o te paragony i faktury to niestety nie zbierałem, ale leżałem w szpitalu ponad 50 KM od domu, i rodzice musieli być prawie codziennie załatwiać różne sprawy w szpitalu.

 

Pani z PZU właśnie poleciła mi jednego fachowca, który pracował w ubezpieczalni i zna wszystkie kodeksy itp, wiec myślę, że lepiej dostać więcej pieniążków i dać te np 10 %, a dostać te marne stówek.

 

Byłbym wdzięczny, gdyby państwo mogli mi powiedzieć, ile można dostać?- w granicach ilu? - 1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli byłyby jakiegolwiek trudności z odzyskanie odszkodowania bądź chciałby Pan by zajął się tym ktoś za Pana

proszę pisać bez krępacji, chętnie pomogę- niejedna taka sprawa za mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta osoba która ma przed sobą Pana dokumenty może powiedzieć mniej więcej jaka to będzie kwota choć i tak nie do końca bo dopiero lekarz orzecznik (z TU) to stwierdzi.

Jeśli złożył Pan dokumenty to teraz trzeba poczekac.

I najlepiej kontaktować się teraz z tym Panem który sprawą się zajmuje. proszę go o wszystko pytać w końcu pracuje on dla Pana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nikt nie chce a ja mogę odpowiedzieć na pytanie ile. Nie wiem ile masz lat, ale wnioskuję że jesteś młodą osobą. Dla porównania prowadzę aktualnie sprawę bardzo podobną tylko, że poszkodowana jest osoba powyżej 50 roku życia i w jej przypadku na etapie przedsądownym wypłacono kwotę 30.000 zł. Na daną chwilę sprawa kierowana jest do sądu, kwota to dodatkowe 25.000 zł. Powodzenia z Panem z Ubezpieczalni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowanie się innymi "podobnymi" sprawami może być bardzo złudne, szczególnie że osoba wskazująca powyżej kwoty nie napisała nic o sprawie i okolicznościach z nią związanych.

 

Ustalanie wysokości zadośćuczynienia wiąże się z wieloma czynnikami, Dla przykładu: dwa "podobne" urazy u dwóch osób w tym samym wieku, tylko że jedna jest drobnym pijaczkiem, który oprócz przesiadywania pod sklepem nic więcej nie robi, nie ma rodziny, pracy, żadnych zainteresowań.

Z drugiej strony mamy osobę aktywną zawodowo, mającą rodzinę, dzieci, uprawiającą sport, wyjeżdżającą na wakacje itp.

Wypadek wyłączył ich z normalnego funkcjonowania na 6 m-cy.

 

U której z tych osób wypadek będzie wiązał się z większą krzywdą, negatywnymi następstwami wypadku? A przypomnę, że uraz mieli ten sam!!! Pomijam już fakt, że ten sam uraz może się różnie kończyć np. zaburzenia ruchomości, przewlekły ból itp.

 

Wg mnie można w Pana sprawie powiedzieć, że to powinno być powyżej kilkunasty tysięcy, podawanie konkretnych kwot to czysta magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkuset ? czyli ponad 100 tysięcy?

Ja byłem nastawiony, że max co mogę dostać to 1000-3000 zł

 

No ja mam prawie 17 lat, w piłe grałem od 7 roku życia i wypadek to przekreślił, bo nawet torby nie raz nie mogę donieść ze szkoły z powodu bólu.

 

Niestety pasów nie miałem zapiętych...

 

Więc mówicie państwo, że ponad 10 tysięcy powinienem dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany wyżej przypadek nie dotyczył osoby ze środowiska marginesu społecznego. A zasłużonej osoby na emeryturze, która powiem szczerze żyje na normalnym poziomie a kwoty, o których wspomniałem wyżej klienta widziała pierwszy raz na oczy. Dodam jeszcze, że procentowy uszczerbek na zdrowiu wyniósł 18%. Nie napisałem, że dana kwota również będzie dotyczyć owego przypadku. Podałem, zbliżony przypadek nakreślający wysokości świadczeń przy tego typach obrażeniach. Biorąc pod uwagę wiek, wpływ wypadku na dalsze życie oraz przyczynienie to 20.000zł jest w realnym zakresie. Jest jeszcze jedno pytanie, o jakim Towarzystwie jest mowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam w jakim Towarzystwie Ubezpieczeniowym miał wykupioną polisę sprawca wypadku. Niestety od mniej kapitałowych spółek są niższe świadczenia przyznawane na etapie przedsądowym niż np w PZU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zrezygnować z usług pana z Ubezpieczalni i poszukać firmy, która poprowadzi Twoje interesy łącznie z rozprawą sądową, gdyż bez niej nie otrzymasz satysfakcjonującej Cię kwoty. Rozeznaj się dobrze w temacie, skorzystaj w mocy internetu, umów sobie kilka spotkań z przedstawicielami, ale nie podpisuj z nikim umowy. Pytaj o prowizję bo to ważne jeżeli więcej niż 24,6% z VAT to podaruj sobie współpracę, ostatnio nawet spotkałem się z nowym trickiem naganiaczy ,, My powiemy Panu jak to zrobić, nie pobierzemy sobie żadnych prowizji baa nawet umowy nie będziemy podpisywać...'' brzmi fajnie, ale jak zdajesz sobie sprawę, że już sam nie dajesz rady, to oni proponują pomoc za 30%. Zwróć uwagę również na informację od czego jest pobierana prowizja, gdyż niektórzy pobierają wynagrodzenie od kosztów leczenia a to jest bardzo nie w porządku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gość z Ubezpieczalni mówił, że wszystko też za mnie załatwia.

 

A jeżeli sprawa jest kierowana do sądu, to ja muszę się wstawiać?, i czy kierowca będzie miał za to jakieś problemy? i ile będzie to trwało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, załatwi... A ma wykształcenie prawnicze??? Została zawiązana między wami umowa cywilnoprawna? Jest w umowie informacja na temat skierowania sprawy na etap postępowania sądowego??? Kierowca nie będzie miał problemu jeżeli zostały spełnione warunki:

-trzeźwość

-posiadanie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi

-posiadanie obowiązkowego ubezpieczenia OC

Jeżeli te warunki będą spełnione, Towarzystwo przyjmie odpowiedzialność i zajmie swoje stanowisko w sprawie. Niestety ale etap sądowy może trwać 18 mięsięcy jak i 6. Może również zdarzyć się, że po napisaniu pierwszego pisma procesowego zostanie przedstawiona propozycja ugody ze strony Towarzystwa, ale to są sporadyczne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że sprawą zajeła się prokuratura???

 

Informacja o stanie trzeźwości zmienia cały stosunek do sprawy... Jeżeli nie chcesz robić problemu, to nie zgłaszaj szkody do Towarzystwa, gdyż w tym przypadku nastąpi ,regres, co spowoduje wyegzekwowanie całej wypłaconej kwoty odszkodowania od sprawcy. Kierowca i tak będzie prawdopodobnie ukarany wyrokiem w zawieszeniu bez Twojej inicjatywy.Tylko w takich przypadkach trzeba się poważnie zastanowić czy opłacać koszty leczenia z własnej kieszeni, cierpieć i ratować tyłek rodzinie kosztem sojego zdrowia czy zadbać w tym przypadku o siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, 20 postów dyskutujecie, a teraz raptem klient informuje, ze kierowca był pijany i nie chce robić rodzinie przykrości !

Towarzystwo Ubezpieczeniowe puści z torbami tego twojego kuzyna co po pijanemu jeździ, do końca życia będzie sie wypłacał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, pragnę powrócić do sprawy, i zapytać ile mogę dostać z OC. Dzisiaj dostałem list z PZU , mam 17 % uszczerbku na zdrowiu, i dostałem zaledwie 1300zł- .

 

rozpoznanie :

 

http://fotofotki.pl/images/6020d7dftww34jkgpu1t.jpg

 

PZU :

 

http://fotofotki.pl/images/imb6agcf5ktjzvsceu17.jpg

 

Jeżeli ktoś już dostał odszkodowanie z OC i wie ile można dostać , lub ile dostał za jakiś tam procent to proszę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...