Jump to content
Forum Odszkodowania

kolizja drogowa z udziałem konia


Recommended Posts

witam.potrzebuje pomocy,ponieważ ręce opadają.

już pisze o co chodzi!

miałem wypadek w 2008 roku gdzie byłem poszkodowanym. jechałem samochodem zaś sprawca jechał konno.

koń należał do gospodarstwa agroturystycznego zaś sprawca go wynajmował. spowodował wypadek gdzie zostały uszkodzone 2 pojazdy.

sprawca został uznany winnym gdyż prowadził pod wpływem alkoholu.

odszkodowanie za zniszczony samochód miałem dostać z polisy tegoż gospodarstwa gdyż było ubezpieczone jak i sam koń też.

sprawa sie wlokła prawie dwa lata.przez dwa lata papiery odszkodowawcze leżały w PTU Bydgoszcz.nie chcieli wypłacic pieniędzy ponieważ ich zdaniem nie bylo do tego podstawy Po dosłaniu wyroku miała sprawa zostać wznowiona i miałybyć wypłacone pieniążki. wysłałem więć odpis wyroku wraz z podaniem o ponowne wznowienie mojej sprawy.

dziś po 2 miesiacach od wysłania wyroku dostaje pismo: odszkodowanie nie może zostac wypłacone gdyż kto inny jest włascicielem konia a kto inny sprawcą. zasłaniając się paragrafami nie wiadomo kto ma zapłacić za zniszczone samochody.

chociaż w kodeksie cywilnym pisze zgodniez art431 paragraf 1 za szkody wyrżadzone przez zwierzęta odpowiedzialna jest osoba, która zwierzę "chowa" lub się nim posługuje. więc nie wiem w czym problem.

zwierze chowało gospodarstwo agroturystyczne z którego miały zostać wypłacone pieniądze. a niech później to gospodarstwo sciąga nalezną sumę z ubezpieczenia sprawcy.

bardzo prosze o pomoc,co z tym zrobić do kogo sie udać??

pozdrawiam Michał

Link to comment
Share on other sites

no to jest oczywiste,ale tak samo jak w przypadku auta sprawca posługuje sie koniem wiec powinno być wypłacone z polisy konia,podobnie jak to jest realizowane w przypadku posługiwania sie samochodem,wtedy odszkodowanie jest wypłacone z polisy auta.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

gracjan7777 wrote:

Witam, byłem uczestnikiem kolizji, kierowca ktory spowodował wypadek usnął za kierownicą i doszło do zderzenia czołowego. w notatce informacyjnej o zdarzeniu, którą dostałem z policji jest orzeknieta wina tego kierowcy. Moje auto posiada przegląd i Oc ale nie jest zarejestrowane w polsce, a miesiąc w którym trzeba je zarejestrowac juz minął w kwietniu. Przewożnik nie dał mi orginalnego dowodu i nic nie powiedział ile moge jezdzic na zagranicznych blachach i ubezpieczyciel tez mnie o tym nie poinformował. Policjant na miejscu zdarzenia powiedział ze nie dostane pieniedzy z ubezpieczenia sprawcy a dodatkowo zostane ukarany mandatem. Czy ktos moze udzielic mi fachowej informacji na ten temat???????????

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...