Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odmowa wypłaty odszkodowania za dziury - wyczerpane ubezpieczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym prosić o pomoc bo chciałem sie odwołać do TU tylko nie wiem co mam napisać w odołaniu. Moja sprawa wygląda tak że na początku stycznia miałem przygode z dziurami w jezdni w Bydgoszczy przez które uszkodziłem opone, alufelge i zderzak zgłosiłem odrazu to zdarzenie na policje która po niedługim czasie zjawiła sie na miejscu zdarzenia i stwierdziła że to nie moja wina tylko nie oznakowanych dziur w drodze i zrobili notatkę i zdjęcia, tego samego dnia zjawiłem sie do ZDMiKP (zarządca drogi) w Bydgoszczy celem zgłoszenia zdarzenia po wypełnieniu odpowiednich druków wysłali mnie do swojego ubezpieczyciela na oględziny, 2 dni później miałem ów oględziny i wycenili mi moja szkodę po około 2-3 tygodniach potej jeszcze trzeba było czekać na notatkę z policji. Po zebraniu wszystkich dokumętów rzeczoznawca wysłał komplet dokumentów do centrali UNIQI celem wypłaty odszkodowania. Po około 2 tygodniach od tego czasu dostałem pismo "Odmowy wypłaty odszkodowania" w którym jest napisane że z powodu wyczerpania sumy ubezpieczenia zmuszeni są przerwać likwidacje szkody . Doradźcie mi proszę co powinienem zrobić w tej sytuacji . Załączył bym link do pisma ale niestety nie mogę z uwagi na to że jest to mój pierwszy post na tym forum, mogę przesłać na maila link do tego pisma . Z góry dziękuje za wszelką pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Miszka wrote:

Po prostu Zarząd Drogi nie był już ubezpieczony. Pismo przedprocesowe do Zarządu z żadaniem zapłaty a potem ew. pozew.

Miszka ma rację. Odwołanie do ubezpieczyciela nic nie da. Jednak to, że zarządca nie był już ubezpieczony nie oznacza, że nie dostaniesz odszkodowania. Musisz dochodzić go bezpośrednio od zarządcy co może być bardzo trudne. Przypuszczalnie pisma, które będziesz do nich kierował pozostaną bez odzewu i będziesz musiał zdecydować się na drogę sądową. Pocieszę Cię, że w sądzie, przy tym stanie faktycznym, sprawa jest na 100% wygrana. więcej o podobnych sprawach możesz przeczytać tutaj: natropie. com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...