Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek komunikacyjny - zadośćuczynienie


Recommended Posts

Jechaliśmy samochodem na z góry zaplanowany urlop do Niemiec. Jeszcze w Polsce najechał na nas samochód. Bogu dzięki nic nikomu się nie stało a tylko (aż) auto do kasacji. Niestety z wakacji nici. Oprócz uszkodzenia samochodu nie ponieśliśmy żadnej szkody, żadne zaliczki za wakacje nam nie przepadły. Urlop jednak się skończył zamiast się rozpocząć. czy przysługuje nam jakieś zadośćuczynienie za zmarnowany urlop tak jak klientom biur podróży, którzy dostali wycieczkę z niespodzianką? Suma summarum nigdzie już nie wyjechaliśmy, bo nie było czym. Urlop skończył się w domu na spacerach wkoło bloku a nie zwiedzaniem Bawarii;/

 

czy coś nam przysługuje? i jeśli tak to na jakiej podstawie?

Link to comment
Share on other sites

ehhhhh szkoda.... a na pewno? może ktoś próbował i coś ugrał? w końcu klientom biur podróży też mówili że nic się nie należy a jednak okazało się inaczej
Link to comment
Share on other sites

Bez szans na zadośćuczynienie. Orzeczenia ETS dotyczące zadośćuczynienia za zmarnowany urlop podejmowane są na podstawie Dyrektyw Rady dotyczących imprez zorganizowanych.
Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, aby było to różnicowanie sytuacji prawnej obywateli. Poza tym mieliście możliwość kontynuowania podróży pojazdem zastępczym za który TU dokonałoby refundacji.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
asia693 wrote:
witam!
mam pytanie a mianowicie :
mialam kolizje drogowa (jestem sprawca )podczas ktorej ja i syn doznalismy obrazen syn ma w wypisie szpitalnym rozpoznanie :ogolnepotłuczenie zwłaszcza głowy ,stłuczenie kregoslupa szyjnego ,wstrzasnienie mózgu i rana tłuczona czola .Moje rozpoznanie stłuczenie kregoslupa .Pytanie dotyczy tego czy jako sprawca wypadku moge sie ubiegac o odszkodowanie dla syna ???
Dziekuje z góry za odpowiedz .

pozdrawiam Joanna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...