Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z tytułu wstrząsu mózgu po kolizji drogowej


Aga111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W grudniu , przed świetami wracając z pracy własnym samochodem zatryzmałam sie na drodze podporządkowanej, przepuszczając samochody mające pierwszeństwo jazdy. W pewnym momencie w tył mojego uderzył inny samochód, głową uderzyłam z całą siłą w zagłówek siedzenia. Po spisaniu protokołu wróciłam do domu , gdzie po kliku minutach straciłam przytomność. Wezwane pogotowie na bazie objawów stwierdziło wstrząs mózgu, co nastepnie zostało potwierdzone w badaniach szpitalnych. W szpitalu spędziłam w sumie 9 dni powoli dochodząc do siebie, odzyskujac pamięć i siły. Po powrocie do domu przebywałam jeszcze na zwolnieniu lekarskim cały styczeń. Musiałam również zrezygnować z dodatkowych zajęć które prowadziłam (jestem nauczycielką). Szkoła i ZUS za okres zwolnienia załaciła mi 80% wynagrodzenia, moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe odmowiło mi wypłaty odszkodowania z tyt. NNW. Czy nalezy mi sie jakie odszkodowanie z OC sprawcy, z polisy NNW mojego ubezpieczyciela (jest jeszcze czas na odwolanie sie od decyzji) i o jaką kwotę powinnam wystąpic? Gdzie jeszcze ewentualnie powinnam sie zwrócić o odszkodowanie? Z góry dziekuje za pomoc.

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , policji nie było, ale mam spisane oświadczenie sprawcy , ze to on we mnie wjechał. Na policje sprawa została zgłoszona po 6 godzinach przez męża , ja leżałam już na sali. Zresztą policja mnie przesłuchiwała w tym samym dniu, wieczorem w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy miałam oczywiście zapięte, inaczej wyleciałabym przez przednią szybę lub w najlepszym przypadku rozbiła się o kierownice. Alkoholu zero a zdarzenie miało miejsce w grudniu 2010 , dwa dni przed Wigilią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pani Agnieszko a na jakiej podstawie Towarzystwo Ubezpieczeniowe odmówiło Pani wypłaty odszkodowania z tyt. NNW? Musi Pani dokładnie przejrzeć Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Należy skompletować dokumentację medyczną dot. leczenia, koszty zakupu leków, koszty przejazdu do placówek medycznych. Następnie powinna Pani zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy. W razie pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga111 wrote:
W grudniu , przed świetami wracając z pracy własnym samochodem zatryzmałam sie na drodze podporządkowanej, przepuszczając samochody mające pierwszeństwo jazdy. W pewnym momencie w tył mojego uderzył inny samochód, głową uderzyłam z całą siłą w zagłówek siedzenia. Po spisaniu protokołu wróciłam do domu , gdzie po kliku minutach straciłam przytomność. Wezwane pogotowie na bazie objawów stwierdziło wstrząs mózgu, co nastepnie zostało potwierdzone w badaniach szpitalnych. W szpitalu spędziłam w sumie 9 dni powoli dochodząc do siebie, odzyskujac pamięć i siły. Po powrocie do domu przebywałam jeszcze na zwolnieniu lekarskim cały styczeń. Musiałam również zrezygnować z dodatkowych zajęć które prowadziłam (jestem nauczycielką). Szkoła i ZUS za okres zwolnienia załaciła mi 80% wynagrodzenia, moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe odmowiło mi wypłaty odszkodowania z tyt. NNW. Czy nalezy mi sie jakie odszkodowanie z OC sprawcy, z polisy NNW mojego ubezpieczyciela (jest jeszcze czas na odwolanie sie od decyzji) i o jaką kwotę powinnam wystąpic? Gdzie jeszcze ewentualnie powinnam sie zwrócić o odszkodowanie? Z góry dziekuje za pomoc.
Aga
Z ubezpieczenia OC sprawcy kolizji ma Pani prawo do:
- zadośćuczynienia za krzywdę
- odszkodowanie z tytułu kosztów leczenia, przejazdów
- odszkodowanie z tytułu uszczerbku w dochodzie

Ciężko w tej chwili podać kwoty, ponieważ nie znane są okoliczności sprawy związane z osobą Poszkodowaną.

Co do odmowy wypłaty świadczenia z ubezpieczenia NNW to proszę napisać uzasadnienie decyzji.

W przypadku pytań proszę o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...