Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Usunięcie gwoździa śródszpikowego, relacjje opinie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wbrew nadgorliwcom którzy nie mogą doczekać się usunięcia złomu ja przedstawię zupełnie inny punkt widzenia. Usuniecie gwoździa to poważna operacja, i tak samo jak każda inna nie gwarantuje ona sukcesu. U mnie przy znieczuleniu podpajęczynówkowym wyjmowanie gwoździa trwało 3h. Widziałem ile wysiłku i fizycznej krzepy wymagało od lekarzy wyjecie z mojej nogi tego gwoździa. Na szczęście tuz przed 3 h coś drgnęło i wolniutko udało się go wyciągnąć. Nie wiem ostatecznie jak udało się go lekarzom wyjąc ale z tego co słyszałem to w pewnym momencie oni sami mieli moment zwątpienia zwłaszcza że zerwał im się nawet jakiś gwint. Po operacji ku zaskoczeniu nie moglem się już normalnie poruszać, jeszcze dwa dni nie moglem stanąć na nodze a samo trzymanie jej w dol wywoływało ogromny ból. Jeszcze tydzień po operacji noga wyglądała jak jeden wielki siniak a chodzenie na niej było wielkim wysiłkiem. Dla chetnych. http://www.photoblog.pl/ralfikmaciej/89668517 ZDJECIE tydzien po operacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widać w medycynie nie da się niczego przewidzieć. Np. tego, że prosty zabieg może stać się bardziej skomplikowany. Mnie niektórzy straszyli przed wyciąganiem, że może być kłopot, jeśli ktoś bardzo szybko się zrósł (czyli tak jak u mnie to było). Akurat z samym wyjmowaniem nie było u mnie kłopotu, natomaist ordynator zamówił złe narzędzia i miałam dwa razy krojoną nogę, dwuktorny pobyt w szpitalu, co raczej nie należy do przyjemności.

Pytałeś, czmu u Ciebie tak długo to trwało? Życzę jak najszybszego powrotu do normalnego chodzenia i biegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jestem świeżo po operacji. Miałam w środę a dziś jest niedziela. Zgodziłam się tylko na narkozę. Usłyszałam że operacja była trudna.Chodziłam z gwoździem dwa lata, ale nie dopasował się do tkanek miękkich. Mam masakryczne szwy . Mówią, że się nie rozejdą ale wolę nie ryzykować. I tak noga jest spuchnięta jak balon więc nie dałabym rady jej zgiąć. Kolano boli jak bym ostro grzmotnęła o beton nim. Raz wypadlam z pociągu na to kolano, ale teraz boli bardziej. Nie jest żle.

Da się spać w kilku pozycjach, nie tylko na plecach. Nogę możan obracać lekko zginać, kłaść na boki.

Odpocząć i zająć sie sprawami. Fajny motyw by sie wyluzować, zwolnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jestem tutaj nowa i witam wszystkich:)

Jeśli chodzi o usuwanie gwoździa śródszpikowego to ja bym się z tym nie spieszyła. Mi ten gwóźdź usunięto, a dwa dni później doszło do złamania w tym samym miejscu...i kolejne komplikacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A ja usunęłam 18 paździenika (też 3,5 godziny trwała operacja) i po tygodniu już chodziłam jakby nigdy nic, pierwsze 6 dni przy kuli, teraz mnie boli trochę przy wchodzeniu po schodach , ale nie tak żeby nie wchodzić, trzymam się poręczy i idę. Siniaki wchłonęły się już, były tylko w okolicy cięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam serdecznie,

faktycznie operacje usunięcia zespolenia może być skomplikowanym zabiegiem, który również pozostawi blizny i zniekształcenie przy wyciąganiu. Dodatkowo osłabiona zabiegiem kończyna może być podatna na urazy czy też kolejne złamania. Nie jest to jednak normą, bywa że rekonwalescencja pozabiegowa jest łatwiejsza.

Odnosząc się do zapytania dotyczącego uszczerbku na zdrowiu związanego z usunięciem gwoździa śródszpikowego - uzależniony jest on przede wszystkich od negatywnych następstw samego zabiegu, długości i uciążliwości procesu leczenia oraz rozległości pozostałych blizn. Bywa także, że powstają zrosty lub komplikacje pozabiegowe, które również mogą powodować ograniczenia ruchomości czy bolesność przy ruchach. Konieczna jest więc analiza dokumentacji medycznej i następstwa.

Komplikacji takich jednak nie powinno się traktować, jako błąd medyczny, gdyż są one wpisane w proces leczenia i rehabilitacji niezależny od czynności medycznych i zabiegowych. Jedynie w przypadku, gdy lekarz przeprowadzi procedurę w sposób niewłaściwy narażając zdrowie i życie pacjenta i w związku z tym dozna on trwałego uszczerbku na zdrowiu, można uznać szkodę związaną z błędem medycznym.

Uszczerbek związany z zabiegiem usunięcia zespolenia jest ściśle związany z urazem, którego był konsekwencją. W takim przypadku, aby ocenić wysokość doznanego uszczerbku konieczna jest wiedza o doznanym urazie i jego konsekwencjach. Po dokonaniu analizy dokumentacji z prowadzonego leczenia powypadkowego możemy określić zakres doznanego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli mają Państwo zapytania w tym względzie - zapraszamy do kontaktu i indywidualnej oceny sprawy.

 

Można się również zapoznać z artykułami w temacie zadośćuczynienia i urazów

https://odzyskaj.info/roszczenia/zadoscuczynienie/

 

https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbki-za-urazy-nogi-stopy-kostki-podudzia-kolana-uda-i-stawu-biodrowego/

 

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...