Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

AC przy szkodzie całkowitej chce wypłacić mi 2/3 z ubezpieczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wypadek i wyceniono mi szkodę całkowitą.Auto miałem ubezpieczone w AC Warta na16.000zł zbliżał się termin końca ważności i zapłaciłem za następny rok a wartość została wyceniona na 15.300zł Dziś dowiedziałem się że auto zostało przed szkodą wycenione na 10.800zł a warta wypłaci mi 8.300zł i mają kupca na wrak za 2.500z Ił. Według mnie cena jest strasznie zaniżona. Czy odwoływanie się od ich decyzji ma sens? Jaka jest szansa że dostanę wyższe odszkodowanie? Oraz czy mogli wycenić wartość auta przed wypadkiem tak nisko jak ubezpieczone było na 16tyś zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zażądać wyceny wartości przed szkodą na piśmie i ją przeanalizować. Powinien to zrobić rzeczoznawca samochodowy. Wycenę do ubezpieczenia AC robi agent, który nie jest rzeczoznawcą i jest to wycena obarczona znaczną niedokładnoscią. Najczęstsze powody obniżenia wartości to : nadprzebieg w stosunku do noramatywnego, uszkodzenia pojazdu bez związku ze szkodą, wcześniejsze szkody wypłacone a nienaprawione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mogę napisać odwołanie i czy mam szanse że zostanie przyznane mi większe odszkodowanie? Było to audi A3 z 99roku 1.9tdi 110km. wcześniej bezwypadkowe w bardzo dobrym stanie z bogatym wyposażeniem: komputer pokładowy,klimatyzacja.szyberdach,podgrzewane fotele,pełna elektryka,centralny zamek,z najbogatszej wersji brakowało skóry oraz tempomatu. stan licznika to200tyś km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołanie to możesz zawsze napisać, papier ma nieograniczoną cierpliwość i wszystko przyjmie. Kwestia w tym, aby to odwołanie było odpowiednio uargumentowane. Bez zapoznania się z wyceną TU nie napiszesz odwołania chyba, że zlecisz wycenę pojazdu od podstaw rzeczoznawcy niezależnemu - koszt ok. 400 zł.

Wartość bazowa twojego pojazdu to ok 13-13,5 tys. zł, wyposażenie dodatkowe przy aucie 11-letnim jest sprawą drugorzędną, za to TU odejmują korekty za import prywatny i uszkodzenia bez związku. Przebieg twojego pojazdu jest mniejszy od normatywnego, ale zapewne korekta dodatnia z tego tytułu nie została uwzględniona ze względu na niemożność jego udokumentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...