Jump to content
Forum Odszkodowania

AC przy szkodzie całkowitej chce wypłacić mi 2/3 z ubezpieczenia


Recommended Posts

Jakiś czas temu wypadek i wyceniono mi szkodę całkowitą.Auto miałem ubezpieczone w AC Warta na16.000zł zbliżał się termin końca ważności i zapłaciłem za następny rok a wartość została wyceniona na 15.300zł Dziś dowiedziałem się że auto zostało przed szkodą wycenione na 10.800zł a warta wypłaci mi 8.300zł i mają kupca na wrak za 2.500z Ił. Według mnie cena jest strasznie zaniżona. Czy odwoływanie się od ich decyzji ma sens? Jaka jest szansa że dostanę wyższe odszkodowanie? Oraz czy mogli wycenić wartość auta przed wypadkiem tak nisko jak ubezpieczone było na 16tyś zł?
Link to comment
Share on other sites

Należy zażądać wyceny wartości przed szkodą na piśmie i ją przeanalizować. Powinien to zrobić rzeczoznawca samochodowy. Wycenę do ubezpieczenia AC robi agent, który nie jest rzeczoznawcą i jest to wycena obarczona znaczną niedokładnoscią. Najczęstsze powody obniżenia wartości to : nadprzebieg w stosunku do noramatywnego, uszkodzenia pojazdu bez związku ze szkodą, wcześniejsze szkody wypłacone a nienaprawione.
Link to comment
Share on other sites

Ale czy mogę napisać odwołanie i czy mam szanse że zostanie przyznane mi większe odszkodowanie? Było to audi A3 z 99roku 1.9tdi 110km. wcześniej bezwypadkowe w bardzo dobrym stanie z bogatym wyposażeniem: komputer pokładowy,klimatyzacja.szyberdach,podgrzewane fotele,pełna elektryka,centralny zamek,z najbogatszej wersji brakowało skóry oraz tempomatu. stan licznika to200tyś km
Link to comment
Share on other sites

Odwołanie to możesz zawsze napisać, papier ma nieograniczoną cierpliwość i wszystko przyjmie. Kwestia w tym, aby to odwołanie było odpowiednio uargumentowane. Bez zapoznania się z wyceną TU nie napiszesz odwołania chyba, że zlecisz wycenę pojazdu od podstaw rzeczoznawcy niezależnemu - koszt ok. 400 zł.

Wartość bazowa twojego pojazdu to ok 13-13,5 tys. zł, wyposażenie dodatkowe przy aucie 11-letnim jest sprawą drugorzędną, za to TU odejmują korekty za import prywatny i uszkodzenia bez związku. Przebieg twojego pojazdu jest mniejszy od normatywnego, ale zapewne korekta dodatnia z tego tytułu nie została uwzględniona ze względu na niemożność jego udokumentowania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...