Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odwołanie od decyzji ZUS-u jak napisać?


kas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 06.05 do 7.06 przebywałam na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku komunikacyjnego w pracy. Byłam poszkodowaną, sprawca przyznał się i przyjął mandat. Ja otrzymałam kołnierz ortopedyczny na kręgosłup. Po obejrzeniu zdjęcia rtg ortopeda stwierdził lekkie skrzywienie kręgosłupa ale nie wpisał tego w kartę.Po miesiącu nie zrobił zdjęcia rtg kontrolnego(stwierdził że nie ma potrzeby bo będę się świecić...), ja zgłaszałam drętwienie rąk, bóle głowy, wymioty, bóle karku.Jednak on stwierdził zakończenie leczenia. Pomogła mi moja Pani pediatra,która wysłała mnie na masaże.Dalej odczuwam, bóle, drętwienie,zawroty głowy a przy zmianach pogody to szkoda słów. Miałam nadzieję że po wypadku normalnie wrócę do pracy a nie dosyć że przez ponad miesiąc byłam uziemiona to teraz co chwila mam jakieś dolegliwości a lekarze ręce rozkładają raz dając tabletki rozkurczowe na mięśnie a raz karzą pić przeciwbólowe.Na komisji lekarskiej lekarka nawet nie przejrzała mojej dokumentacji, zadawała pytania a kiedy próbowałam odpowiadać ucinała. Po 10 min wezwała mnie z informacją że mój uszczerbek na zdrowiu to 0,00%...tyle człowiek się na cierpiał, cierpi dalej i co? Proszę o pomoc w napisaniu odwołania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tytułu wynika posta wynika, że chodzi o sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS, które trzeba złożyć w terminie 14 dni od otrzymania orzeczenia.

 

W sprzeciwie należy wskazać, że uraz jakiego Pani doznała został rozpoznany jako ............., kwencji prowadziła Pani leczenie powypadkowe, które nie przyniosło znaczącej poprawy, a obecnie utrzymujące się dolegliwości świadczą o utrzymujących się trwałych następstwach wypadku, a tym samym uznanie braku uszczerbku na zdrowiu jest błędem.

Nie musi Pani wskazywać podstaw prawnych, najważniejsze jest rzetelne opisanie dolegliwości i urazu. Jeśli dysponuje Pani dokumentacją medyczną której nie oglądał lekarz orzecznik to trzeba ją załączyć do sprzeciwu.

 

Poza tym z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku ma Pani prawo do:

- zadośćuczynienia za krzywdę

- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, opieki, rehabilitacji

- odszkodowania z tytułu utraconego dochodu (jeśli taki uszczerbek był pomimo uznania wypadku jako wypadek przy pracy)

 

Jeśli miała Pani inne dobrowolne ubezpieczenia NNW to z nich również może Pani wystąpić o wypłatę świadczeń.

 

W przypadku pytań zachęcam do kontaktu z naszą Kancelarią - stopka poniżej (jeśli jej jeszcze nie ma to lada chwila powinna się pojawiać). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze rozważyć zasadność renty z ZUS z tytułu niezdolności do pracy. Proszę dokładnie opisać medyczne następstwa wypadku. Z opisu jednak wydaje się, że chodziło o skręcenie kręgosłupa szyjnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...