Jump to content
Forum Odszkodowania

Odwołanie od decyzji ZUS-u jak napisać?


kas
 Share

Recommended Posts

Od 06.05 do 7.06 przebywałam na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku komunikacyjnego w pracy. Byłam poszkodowaną, sprawca przyznał się i przyjął mandat. Ja otrzymałam kołnierz ortopedyczny na kręgosłup. Po obejrzeniu zdjęcia rtg ortopeda stwierdził lekkie skrzywienie kręgosłupa ale nie wpisał tego w kartę.Po miesiącu nie zrobił zdjęcia rtg kontrolnego(stwierdził że nie ma potrzeby bo będę się świecić...), ja zgłaszałam drętwienie rąk, bóle głowy, wymioty, bóle karku.Jednak on stwierdził zakończenie leczenia. Pomogła mi moja Pani pediatra,która wysłała mnie na masaże.Dalej odczuwam, bóle, drętwienie,zawroty głowy a przy zmianach pogody to szkoda słów. Miałam nadzieję że po wypadku normalnie wrócę do pracy a nie dosyć że przez ponad miesiąc byłam uziemiona to teraz co chwila mam jakieś dolegliwości a lekarze ręce rozkładają raz dając tabletki rozkurczowe na mięśnie a raz karzą pić przeciwbólowe.Na komisji lekarskiej lekarka nawet nie przejrzała mojej dokumentacji, zadawała pytania a kiedy próbowałam odpowiadać ucinała. Po 10 min wezwała mnie z informacją że mój uszczerbek na zdrowiu to 0,00%...tyle człowiek się na cierpiał, cierpi dalej i co? Proszę o pomoc w napisaniu odwołania.
Link to comment
Share on other sites

Z tytułu wynika posta wynika, że chodzi o sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika ZUS, które trzeba złożyć w terminie 14 dni od otrzymania orzeczenia.

 

W sprzeciwie należy wskazać, że uraz jakiego Pani doznała został rozpoznany jako ............., kwencji prowadziła Pani leczenie powypadkowe, które nie przyniosło znaczącej poprawy, a obecnie utrzymujące się dolegliwości świadczą o utrzymujących się trwałych następstwach wypadku, a tym samym uznanie braku uszczerbku na zdrowiu jest błędem.

Nie musi Pani wskazywać podstaw prawnych, najważniejsze jest rzetelne opisanie dolegliwości i urazu. Jeśli dysponuje Pani dokumentacją medyczną której nie oglądał lekarz orzecznik to trzeba ją załączyć do sprzeciwu.

 

Poza tym z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku ma Pani prawo do:

- zadośćuczynienia za krzywdę

- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, opieki, rehabilitacji

- odszkodowania z tytułu utraconego dochodu (jeśli taki uszczerbek był pomimo uznania wypadku jako wypadek przy pracy)

 

Jeśli miała Pani inne dobrowolne ubezpieczenia NNW to z nich również może Pani wystąpić o wypłatę świadczeń.

 

W przypadku pytań zachęcam do kontaktu z naszą Kancelarią - stopka poniżej (jeśli jej jeszcze nie ma to lada chwila powinna się pojawiać). :)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba jeszcze rozważyć zasadność renty z ZUS z tytułu niezdolności do pracy. Proszę dokładnie opisać medyczne następstwa wypadku. Z opisu jednak wydaje się, że chodziło o skręcenie kręgosłupa szyjnego.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...