Jump to content
Forum Odszkodowania

uszkodzenie auta przez tarczę od szlifierki-roboty na drodze


Recommended Posts

Podczas stania na czerwonym świetle (roboty drogowe- ruch wahadłowy) odpadła podczas szlifienia tarcza od szlifierki i z wielkią prędkością odbiła się od maski samochodu. Firma upiera się, że sama odkupi część (maskę- auto jest serwisowane więc chcę mieć nową maskę, a nie malowanie) czyli zaczynają kręcić. Czy po spisaniu oświadczenia o winie i szkodzie mogę żądać nr ubezpiecznia ( nie chcę aby to oni decydowali co będę robić)
Link to comment
Share on other sites

Chcą sami pokryć koszty to nie znaczy, że muszą kręcić. Idzisesz do ASO, przedstawiasz kosztorys i żądasz wypłaty pełnej kwoty. Jak nie, to zgłaszasz się do ubezpieczyciela sprawcy. Pamiętaj jednak, że gdy twoje auto ma więcej niż 3 lata, a są dostępne zamiennkiki to ubezpieczyciel nie wypłaci ci za oryginał. Wyjątek 1: niektóre serwisy autoryzowane mogą mieć podpisane umowy na stosowanie oryginałów we wszystkich samochodach bez względu na wiek, wyjątek 2: możesz walczyć o oryginał gdy przedstawisz kompletną, od momentu zakupu do chwili obecnej książeczkę serwisową z ASO. Poza tym , jeżeli pokrywa silnika ze względu na zakres uszkodzeń nie kwalifikuje się do wymiany tylko do naprawy to tak właśnie szkoda będzie zlikwidowana - producent przewiduje naprawe tego elementu.
Link to comment
Share on other sites

Miszka wrote:
. Pamiętaj jednak, że gdy twoje auto ma więcej niż 3 lata, a są dostępne zamiennkiki to ubezpieczyciel nie wypłaci ci za oryginał. Wyjątek 1: niektóre serwisy autoryzowane mogą mieć podpisane umowy na stosowanie oryginałów we wszystkich samochodach bez względu na wiek, wyjątek .
to oczywiście bzdura. nikt nie może zmusić właściciela auta do naprawy na zamiennikach. To właściciel pojazdu decyduje, a ubezpieczyciel próbuje go w tym wyręczyć
Miszka wrote:
. 2: Poza tym , jeżeli pokrywa silnika ze względu na zakres uszkodzeń nie kwalifikuje się do wymiany tylko do naprawy to tak właśnie szkoda będzie zlikwidowana - producent przewiduje naprawe tego elementu.
a tutaj pełna racja. Przywrócenie pjazdu do stanu sprzed szkody to zgodnie z definicją wyrażoną przez SN przywrócenie własności użytkowych i wizualnych. Producent dopuszcza naprawę i lakierowanie pokrywy i jeśli jest to możliwe to tak zostanie to wykonane. Zresztą nową pokrywę też trzeba lakierować, producent nie przyśle Ci jej w paczce polakierowanej, a nowe części tez czasem ulegają uszkodzeniom w transporcie i taki element nie jst dyskwalifikowany.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...