Jump to content
Forum Odszkodowania

Czy to jest błąd lekarski?


adam.2
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

W marcu ubiegłego roku ojciec uległ wypadkowi w pracy za granicą jest kierowcą, został przewieziony karetką do szpitala stwierdzono złamanie kości strzałkowej i kostki. Zaproponowano mu operację nie zgodził się na zabieg gdyż nie miał ze sobą aktualnej karty ubezpieczeniowej( tzn był ubezpieczony, ale nie pobrał z firmy karty) ale również nie chciał być operowany ze względu na późniejszy utrudniony powrót do domu. Został wypisany ze szpitala w Norwegii do Polski z zaleceniem zabiegu operacyjnego. Po powrocie do domu trafił do szpitala, gdzie lekarz po zapoznaniu się z dokumentami z Norwegii(płyta CD z obrazem złamań, jak i wypisem) stwierdził że operacja nie jest wymagana założył gips i odesłał do domu. Kość strzałkowa nie zrosła się do dnia dzisiejszego, noga boli cały czas, ma problemy z chodzeniem, kuleje i dodatkowo doszedł tzw. zanik kostny przyjmuje leki. Przypomne że przebywał w domu ponad pół roku.

Proszę o podpowiedzenie czy było to zaniedbanie ze strony lekarze(zwykłe lenistwo) i czy można pociągnąć lekarza do odpowiedzialności?

Link to comment
Share on other sites

Witam, z opisu wynika, ze mogło dojść do niezastosowania wymaganych procedur i zaniedbań, czego efekty są znane. Takie sprawy są skomplikowane i trwają dość długo, ale przy opisanej sprawie warto ruszyć w tym kierunku. Najlepiej będzie jak od początku sprawę poprowadzi profesjonalista, który zna całą procedurę przy dochodzeniu odszkodowan w zw. ze zdarzeniami medycznymi.
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Dziękuję za odpowiedź, chciałbym prosić o jakiś kontakt do osoby znającej się na takich sprawach, która mogła by poprowadzić tą sprawę.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

na forum jest zakaz reklamy, także nikt nie poda Panu konkretnej firmy odszkodowawczej. Może Pan wyszukać w internecie, ale proszę przy tym zwrócić uwagę, że nie każdy kto zajmuje się odszkodowaniami zajmuje się błędami medycznymi. Dobry wywiad pozwoli na wybranie najlepszego pełnomocnika. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...