Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek na rowerze - zgłoszenie roszczenia z ubezpieczenia grupowego


maciej_z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W sierpniu 2011 roku miałem wypadek na rowerze. W wyniku tego wypadku doznałem złamania przezstawowego Benetta I kośći śródrecza , skręcenia i naderwania w odrębie tylnego wiązadła krzyżowego kolana potwierdzone badaniem rezonansu magnetycznego. Po miesiącu od zdarzenia miałem rożnego rodzaju zabiegii z fizykoterapi , cwiczenia na kolano. Z zalecenia lekarza mam skierowanie na rekostrukcje stawu kolanowego, jednak z konsultacji kilku lekarzy zdania sa podzielone bo istnieje szansa ze wiązadło samo sie zregeneruje. Wiec pytanie jest takie , jezeli uznam że nie potrzebuje rekonstrukcji stawu to czy moge starac sie o odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego na zycie? Jak to sie ma do zaswiadczenia o zakończonym leczeniu , bo takie jest potrzebne do zgłoszenia w ubezpieczalni.

 

Pozdrawiam

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej_z wrote:
Witam,

W sierpniu 2011 roku miałem wypadek na rowerze. W wyniku tego wypadku doznałem złamania przezstawowego Benetta I kośći śródrecza , skręcenia i naderwania w odrębie tylnego wiązadła krzyżowego kolana potwierdzone badaniem rezonansu magnetycznego. Po miesiącu od zdarzenia miałem rożnego rodzaju zabiegii z fizykoterapi , cwiczenia na kolano. Z zalecenia lekarza mam skierowanie na rekostrukcje stawu kolanowego, jednak z konsultacji kilku lekarzy zdania sa podzielone bo istnieje szansa ze wiązadło samo sie zregeneruje. Wiec pytanie jest takie , jezeli uznam że nie potrzebuje rekonstrukcji stawu to czy moge starac sie o odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego na zycie? Jak to sie ma do zaswiadczenia o zakończonym leczeniu , bo takie jest potrzebne do zgłoszenia w ubezpieczalni.

Pozdrawiam

Maciej
1) Tak- można. Z ubezpieczeń dobrowolnych NNW wypłaca się co do zasady jedynie odszkodowanie liczone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Wobec tego do ustalenia trwałego uszczerbku na zdrowiu wymagane jest zakończenie leczenia i rehabilitacji tak aby ocenić narząd po tym całym procesie. Trzeba zapoznać się też z ogólnymi warunkami ubezpieczenia tzw. OWU.

Mam pytanie:

1) Jakie były okoliczności i przyczyny wypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz,

 

Co do przyczyn wypadku,

 

Na sciezke rowerowa poprostu wbiegł 8 letni chłopczyk. Awaryjne hamowanie, kraweznik no i pare fikołków. Na szczęscie nie uderzylem w chłopca. Matka przeprosiła , rower był cały - tyle.

 

Czyli musze uzyskac zaswiadczenie od swojego lekarza ortopedy o zakonczeniu leczenia(diagnozy) na tym etapie i zgłosic wszystko do ubezpieczyciela ?

 

 

Nikt nie bedzie mi zarzucał ze leczenie nie jest zakończone i powinienem miec operacje?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej_z wrote:
Dziekuje za odpowiedz,

Co do przyczyn wypadku,

Na sciezke rowerowa poprostu wbiegł 8 letni chłopczyk. Awaryjne hamowanie, kraweznik no i pare fikołków. Na szczęscie nie uderzylem w chłopca. Matka przeprosiła , rower był cały - tyle.

Czyli musze uzyskac zaswiadczenie od swojego lekarza ortopedy o zakonczeniu leczenia(diagnozy) na tym etapie i zgłosic wszystko do ubezpieczyciela ?


Nikt nie bedzie mi zarzucał ze leczenie nie jest zakończone i powinienem miec operacje?

Pozdrawiam
1) Tak;

2) Nie- zgłosić szkodę można przed leczeniem np. tak samo w przypadku ryzyka, że dojdzie do przedawnienia roszczenia. Inną kwestą jest znów, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie po leczeniu i rehabilitacji. Należy zapoznać się z OWU NNW. Operację należy przeprowadzić swoją drogą. Wobec tego można Pan poczekać ze zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela. Można też wystąpić z roszczeniem do rodziców małoletniego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...