Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ugodzenie nozem sprawca zdarzenia nie zyje powiesil sie


zabalodz27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam 10 marca ubieglego roku zostalem ugodzony nozem w brzuch na tak zwanej imprezie co spowodowalo cieszki uszczerbek na zdrowiu zostalo uszkodzone jelito grube mialem operacje w pilnym zostala wyloniona stomia tak zwany sztuczny odbyt 10 czerwca ubieglego roku zostala przeprowadzona proba zespolenia tego jelita po 8 dniach pobytu w szpitalu zostalem wypisany do domu 20 czerwca poszedlem na zdiecie szwow skornych i zle sie poczulem okazalo sie ze operowane wczesniej jelito rozlaczylo sie i mnialem kolejna operacjie w trybie pilnym i stomia zostala ponownie wyloniona lezalem 3 dni na ojomie bo bylo podejrzenie zatorowosci lewego pluca dodam ze wnetrznosci spuchly ze lekarze niemogli zszyc miesnia brzusznege i mam zszyta tylko skore brzucha rany gojily sie okolo miesiaca w lutym ma byc podjeta kolejna proba zespolenia tego jelita sprawa trafila do sadu sprawca tego wypadku dostal rok i trzy miesiace w zawieszeniu na trzy lata i 800zl rekompensaty na maja kozysc przez to cale zdazenie stracilem prace bylem zatrudniony na stale i ucierpiala troche moja psychika w chwili obecnej jestem na zasilku rehabilitacyjnym sprawca tego zdazenia niezyje powiesil sie zniewiadomego mi powody moje pytanie jest takie czy moge sie starac o jakies odszkodowanie z wyzej wymienionej sprawy z gory dziekuje za jakie kolwiek informacjie w mojej sprawie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku likwidowania szkody osobowej z innych zdarzeń takich np. jak pobicie w którym poszkodowany na skutek przestępstwa poniosła śmierć albo doznała naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia określonych w art. 156 § 1 k.k. lub art. 157 § 1 k.k. to zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych przestępstw (tekst. jedn. Dz.U. z 2005 r. Nr 169, poz. 1415 ze zm.) może być przyznana kompensata. Kompensata może być przyznana w kwocie pokrywającej wyłącznie: 1) utracone zarobki lub inne środki utrzymania, 2) koszty związane z leczeniem i rehabilitacją, 3) koszty pogrzebu. Kompensata nie może przekroczyć 12 000 zł.. Zgodnie z art. 5 przedmiotowej ustawy kompensatę przyznaje się jedynie wówczas i w takiej wysokości, w jakiej osoba uprawniona nie może uzyskać pokrycia utraconych zarobków, innych środków utrzymania lub kosztów, o których mowa w art. 3 pkt 2 i 3, od sprawcy lub sprawców przestępstwa, z tytułu ubezpieczenia, ze środków pomocy społecznej albo z innego źródła lub tytułu, niezależnie od tego, czy sprawca lub sprawcy przestępstwa zostali wykryci, oskarżeni lub skazani. Szkodę można likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szybka odpowiedz przepraszam nieznam sie na przepisach i paragrafach mam takie pytanie niejestem nigdzie ubespieczony tylko w zusie czy sa szanse na uzyskanie jakiegos odszkodowania jesli tak to gdzie powinienem sie zglosic z gory dziekuje za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zabalodz27 wrote:

dziekuje za szybka odpowiedz przepraszam nieznam sie na przepisach i paragrafach mam takie pytanie niejestem nigdzie ubespieczony tylko w zusie czy sa szanse na uzyskanie jakiegos odszkodowania jesli tak to gdzie powinienem sie zglosic z gory dziekuje za odpowiedz

1) Wpierw trzeba zgłosić szkodę z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych NNW grupowych (np. w pracy) i indywidualnych, a następnie ewentualnie wystąpić do sądu z wnioskiem o kompensatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czyli jak niemam zadnego ubezpieczenia indiwidulnego to mam zglosic sie do sadu z odpowiednim wnioskiem o kompensate tak to mam rozumiec jezeli sie myle to prosze bardzo jesli to mozliwe o pokierowanie mnie jakie dokladnie kroki mam poczynic kro po kroku przepraszam jestem lejkiem w tych sprawach niema mnie kto pokierowac w tej sprawie a na adwokata mie niestac dlatego pisze tu na forum dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabalodz27 wrote:
witam czyli jak niemam zadnego ubezpieczenia indiwidulnego to mam zglosic sie do sadu z odpowiednim wnioskiem o kompensate tak to mam rozumiec jezeli sie myle to prosze bardzo jesli to mozliwe o pokierowanie mnie jakie dokladnie kroki mam poczynic kro po kroku przepraszam jestem lejkiem w tych sprawach niema mnie kto pokierowac w tej sprawie a na adwokata mie niestac dlatego pisze tu na forum dziekuje
Tak- wnosi się go na piśmie przez dziennik podawczy sądu za zwrotnym potwierdzeniu na kserokopii dołączają kserokopię postanowienia postępowania karnego z powodu śmierci sprawcy. Po ów wzór wniosku zgłosić się do sekretariatu sądu lub pobrać ze strony internetowej. Zgodnie za art. 9 ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych przestępstw (tekst. jedn. Dz.U. z 2005 r. Nr 169, poz. 1415 ze zm.) wniosek o kompensatę powinien zawierać: 1) imię, nazwisko, obywatelstwo i adres osoby uprawnionej; 2) informację o stanie rodzinnym osoby uprawnionej; 3) wskazanie daty i miejsca popełnienia przestępstwa stanowiącego podstawę ubiegania się o kompensatę i jego zwięzły opis, z podaniem skutków; 4) informację o rodzaju i wysokości poniesionych kosztów oraz utraconych zarobków lub innych środków utrzymania; 5) uprzedzenie o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia o nieuzyskaniu odszkodowania lub świadczenia z innych źródeł lub tytułów, o którym mowa w art. 5; 6) oświadczenie osoby uprawnionej, złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej, o nieuzyskaniu odszkodowania lub świadczenia z innych źródeł lub
tytułów, o którym mowa w art. 5; 7) oświadczenie osoby uprawnionej o znajomości obowiązków wynikających z art. 13. Do wniosku o kompensatę należy dołączyć odpisy odpowiednich orzeczeń wydanych w postępowaniu karnym, odpisy zaświadczeń lekarskich lub opinii biegłego dotyczących doznania przez ofiarę uszczerbku na zdrowiu oraz inne dokumenty potwierdzające informacje zawarte we wniosku. Jeżeli o kompensatę ubiega się osoba najbliższa, dołącza do wniosku dokumenty potwierdzające fakt pozostawania w czasie popełnienia przestępstwa stanowiącego podstawę wniosku na utrzymaniu ofiary, która na skutek tego przestępstwa poniosła śmierć. Wniosek oraz dołączone do niego dokumenty nie wymagają legalizacji ani żadnej innej równoważnej czynności. Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, wzór formularza wniosku o przyznanie kompensaty, uwzględniając potrzebę zgromadzenia dostatecznych danych umożliwiających przyznanie kompensaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...