Jump to content
Forum Odszkodowania

rowerzysta wjechał w samochód


Recommended Posts

mój syn wjechał rowerem w samochód otarł lekko zderzak i opierając sie o samochód lekko wcisnął klapę po przyjezdzie policji poszkodowany zrezygnował ze zgłoszenia szkody twierdzac że szkoda wlepiać dziecku mandat 300zł.policjanci stwierdzili że taką pierdołę to lakiernik za300 zł zamaluje.Spisalismy oswiadczenie dotyczace szkody .Po tygodniu poszkodowany zarządał odemnie 4000złó twierdzac że taka jest wycena naprawy w serwisie i ze trzeba wymienić cały zderzak bo on nie zgadza się na malowanie,dodam iż samochód był juz wczesniej rozbity.Jest to mercedesz2006r po stłuczce ,syn jest niepełnosprawny i niepełnoletni.co robić
Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z art. 426 k.c. małoletni, który nie ukończył lat trzynastu nie ponosi odpowiedzialności za wyrządzoną szkodę. Wobec tego w przypadku szkody na osobie przysługują mu świadczenie od ubezpieczyciela kierowcy o ile doszło do naruszenia czynności ciała. W myśl art. 427 k.c. kto z mocy ustawy lub umowy jest zobowiązany do nadzoru nad osobą, której z powodu wieku albo stanu psychicznego lub cielesnego winy poczytać nie można, ten obowiązany jest do naprawienia szkody wyrządzonej przez tę osobę, chyba że uczynił zadość obowiązkowi nadzoru albo że szkoda byłaby powstała także przy starannym wykonywaniu nadzoru. Należy wobec tego wezwać kierowcę do okazania zakresu i kosztorysu naprawy wystawionego przez warsztat. W mojej ocenie w konkretnej sytuacji kierowca bezpodstawnie żądą zapłaty za wymianę ponad miarę, a już tym bardziej jeśli pojazd mechaniczny nie jest nowy jak i bezkolizyjny. Trzeba oświadczyć mu, że jeśli nie zaprzestanie takich praktyk powiadomi Pani prokuraturę o usiłowaniu wyłudzenia, oszustwa poprzez prowadzanie w błąd. Zgodnie z art. 286 § 1 k.k. kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Link to comment
Share on other sites

To łachudra. Każdy zderzak trzeba lakierować, nowy też. Do Mercedesa nie są dostarczane zderzaki polakierowane. A jak się nie zgadza na lakierowanie, to niech sobie kupi nowy.samochód. Producent przewiduje zarówno naprawę jak i lakierowanie elementów z tworzyw typu zderzak. A może macie jakieś ubezpieczenie typu OC w życiu prywatnym z którego można to zlikwidować ? Jeżeli zderzak był wcześniej uszkodzony i kwalifikował się do wymiany to jego wartość z punktu widzenia technicznego była zerowa. W aspekcie technicznym służę pomocą, potrzebne będa szczegóły, Gdzie rzecz się dzieje ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...