Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek podczas zajec z W-F


vanpukas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem.Jestem żołnierzem i czasami mamy zajęcia z W-F.Podczas tych zajęc graliśmy w siatkę i podczas wyskoku jak się późnij okazało naderwałem mięsień brzuchaty łydki prawej.Oczywiście BHPowiec rozeznał całą sprawę i stwierdził iż przyczyną wypadku było: niedostateczna koncentracja uwagi,niewłaściwe chwilowe zachowanie,niewłaściwy stan czynnika materialnego,niedostateczne przygotowanie.Jestem też dodatkowo ubezpieczony w PZU Zycie i po złożeniu wszystkich dokumentów dostałem pismo zwrotne że roszczenie świadczenia nie może zostac przyznane gdyż lekarz orzecznik stwierdził że nie było przyczyny zewnętrznej w skutek wyskoku.Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia NNW i przeczytać co uznaje się za przyczynę zewnętrzną. Dużo zależy od treści opisu wypadku w zgłoszeniu szkody i jeśli przyczyną nie był element zewnętrzny to być może mieli prawo odmówić. Ubezpieczenia NNW mają ograniczony zakres i nie obejmują wszelkich wypadków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

vanpukas wrote:

Witam mam taki problem.Jestem żołnierzem i czasami mamy zajęcia z W-F.Podczas tych zajęc graliśmy w siatkę i podczas wyskoku jak się późnij okazało naderwałem mięsień brzuchaty łydki prawej.Oczywiście BHPowiec rozeznał całą sprawę i stwierdził iż przyczyną wypadku było: niedostateczna koncentracja uwagi,niewłaściwe chwilowe zachowanie,niewłaściwy stan czynnika materialnego,niedostateczne przygotowanie.Jestem też dodatkowo ubezpieczony w PZU Zycie i po złożeniu wszystkich dokumentów dostałem pismo zwrotne że roszczenie świadczenia nie może zostac przyznane gdyż lekarz orzecznik stwierdził że nie było przyczyny zewnętrznej w skutek wyskoku.Proszę o pomoc

Zgodnie z art. 7 ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadków i chorób pozostających w związku ze służbą wojskową (tekst. jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 83, poz. 760 ze zm.) świadczenia określone w ustawie nie przysługują: 1) w razie wypadku lub choroby, których wyłączną przyczyną byłz dnia 11 kwietnia 2003 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadków i chorób pozostających w związku ze służbą wojskową o udowodnione przez właściwy organ umyślne lub rażąco niedbałe działanie albo zaniechanie żołnierza naruszające obowiązujące przepisy lub rozkazy, jeżel jjego przełożeni zapewnili warunki odpowiadające tym przepisom, a żołnierz posiadał umiejętności potrzebne do wykonywania określonych czynności i był należycie przeszkolony w zakresie znajomości tych przepisów; z dnia 11 kwietnia 2003 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadków i chorób pozostających w związku ze służbą wojskową. W myśl art. 5 przedmiotowej ustawy za wypadek uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które zaszło podczas lub w związku: 1) z wykonywaniem obowiązków służbowych albo poleceń przełożonych; 2) z wykonywaniem czynności w interesie służby wojskowej, nawet bez polecenia przełożonych, 3) z ratowaniem ludzi z grożącego niebezpieczeństwa albo ratowaniem mienia przed zniszczeniem lub zagarnięciem; 4) z udziałem w pościgu lub ujęciu osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa albo ochroną innych osób przed napaścią; 5) z odbywaniem drogi do miejsca i z miejsca wykonywania czynności określonych. W myśl art. 11 tej ustawy jednorazowe odszkodowanie przysługuje w wysokości 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, z zastrzeżeniem art. 28 ust. 1. Zwykle niefortunny odruch uważany jest za przyczynę zewnętrzną. Wobec tego warto składać zawsze odwołania od decyzji. Tak samo co co ubezpieczenia dobrowolnego NNW. Wyrok S.N. z dn. 15 czerwca 1980 r. III PR 33/80 „Przyczyną zewnętrzną w rozumieniu art. 6 ustawy wypadkowej z 12.VI.1975 r. może być nawet niefortunny odruch pracownika - jego nieskoordynowane poruszenie się. Wyłączenie przyczyny zewnętrznej byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby istniały podstawy do ustalenia, że wypadek pracownika został spowodowany jego schorzeniem łączącym się np. ze skłonnością do omdleń lub zakłóceń równowagi”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...