Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek w niemczech przez kierowcę z holandii w drodze do pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 3 tygodnie temu mialem kolizję z holendrem, 400 metrów po przekroczeniu granicy holendersko-niemieckiej. uderzyła we mnie kobieta(holenderka) przyleciała policja niemiecka sporządziła raport i winę kierowcy z holandii. moje renault twingo zostało mocno uszkodzone a jedna z firm w mieście groningen stwierdziła że auto nie nadaje się do naprawy. teraz czekam na kosztorysanta z firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku( dość dlugo bo już 3 tygodnie). mam już w firmie założoną sprawę z tego zdarzenia ale moje pytanie brzmi czy powinienem uważać na jakieś kruczki prawne w tym kraju i czy mogę starać się o jakieś dodatkowe odszkodowanie jeśli tak to jakie i w jakim terminie muszę to wszystko załatwić. dodam że bylem w drodze do pracy i jechalem swoim prywatnym autem oraz ja i dwóch pasażerów nie odniosło żadnych ran cielesnych a także bylem w szpitalu gdzie nie stwierdzono żadnych obrażeń wewnętrznych i kręgosłupa. z poważaniem kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek zgłosić pracodawcy jako wypadek w drodze do pracy. Warto skonsultować sprawę z prawnikami w danym kraju o ile tam jest likwidowana szkoda. w przypadku, gdy szkodę spowoduje pojazd na terenie RP, a m.in. jest zarejestrowany w państwach w których biura narodowe są sygnatariuszami Jednolitego Porozumienia między Biurami Narodowymi – Regulaminu Wewnętrznego zgodnie z art. 123 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (tekst. jedn. Dz. U. z 2003 r. Nr 124, poz. 1152 ze zm.) za szkodę odpowiada Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. W sytuacji zaś gdy szkodę na osobie lub pojeździe zarejestrowanym na terenie RP spowoduje pojazd zagraniczny na terenie swojego państwa to wówczas w R.P. należy ustalić jego przedstawiciela i tam zgłosić szkodę. Po prostu zgodnie z art. 78 przedmiotowej ustawy każde T.U. ustanawia w każdym państwie członkowskim Unii Europejskiej reprezentanta do spraw roszczeń. Zgodnie zaś z art. 83 owej ustawy zakład ubezpieczeń lub jego reprezentant do spraw roszczeń są obowiązani, w terminie 3 miesięcy od dnia zgłoszenia przez poszkodowanego lub uprawnionego żądania odszkodowawczego, do udzielenia odpowiedzi na zgłoszone żądanie wraz z uzasadnieniem. Skoro Pani zamieszkuje w tamtym kraju to faktycznie można tam bezpośrednio likwidować szkodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...