Jump to content
Forum Odszkodowania

Zaniżone odszkodowanie OC z PZU - Jak długo można..?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym zasięgnąć porady w sprawie swojego problemu z PZU. Chodzi mianowicie o likwidację szkody z tytułu OC. W szkodzie tej jestem osobą poszkodowaną.

Ponieważ byłem zainteresowany bezgotówkową formą naprawy, PZU skierowało mnie do jednego ze współpracujących z nimi warsztatów na oględziny i sporządzenie wyceny. Kwota owegoż wahała się w okolicach 12000zł. Po około 10-14 dniach kiedy to nota bene nie był mnie akurat w kraju, PZU wysłało innego już rzeczoznawcę ,który to ponownie prześwietlał auto (już w obecności mojej żony).

 

Z nowych oględzin wynikł także nowy kosztorys naprawy na sumę ok 4300zł (z wyłączeniem wielu elementów, jak np uszkodzonych felg - z przypisem "do wyjaśnienia"). Nie o kwoty tutaj jednak chodzi.

 

W tej zaniżonej, nie ma żadnej możliwości naprawienia całości. Sprawa ciągnie się już od połowy października. 4-krotnie prosiłem o kontakt od likwidatora i tyleż samo razy dowiedziałem się że ten skontaktuje się ze mną w przeciągu 3 dni (oczywiście do żadnego kontaktu nie doszło ). BEZ-Info linia nie posiada takich nr, tak więc: trzeba wyjaśnić, ale nie można się skontaktować. Wszystko oczywiście robione jest z jak największą zwłoką.

 

Do sedna. 2 stycznia dostałem odpowiedź na piśmie (patrząc po datach stempli pocztowych mojego odwołania i odpowiedzi po dokładnie 45 dniach!) że sprawa musi być rzeczywiście przebadana ponownie (tu nie ma już żadnego konkretnego terminu, żadnej daty tej rewizji).

 

Jak długo PZU może przeciągać cały proces? Dodam iż wypłacili oni kwotę bezsporną na konto „swojego” zakładu. Całość najpewniej znajdzie finał w sądzie, ale chciałem się dowiedzieć jakie mam tutaj opcje:

- Czy mogę zacząć naprawę bezgotówkową (na kwotę bezsporna 4300zł) i dalej domagać się całość i zadośćuczynienia (ew. Domagać się tej naprawy w ASO)? Jak tutaj liczą się karane odsetki w przypadku wygranej w sądzie?

- Czy mogę teraz domagać się jednak formy pieniężnej (pomimo wcześniejszej zgody na naprawę w zakładzie - złożony podpis), naprawić auto za swoje pieniądze (ew za kwotę bezsporną) i walczyć potem o resztę?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...