Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Do 800tys.zł dotacji w zamian za należne odszkodowanie od ERGO HESTIA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ banki czasu w Polsce nie działają, za pośrednictwem niniejszego forum chciałbym złożyć propozycję współpracy Kancelarii Prawnej specjalizującej się w podważaniu zaniżonych odszkodowań od Ubezpieczyciela Ergo Hestia. Dla Kancelarii Prawnej pozyskam dotację - w zamian za uzyskanie z polisy sprawcy (OC) od Ubezpieczyciela Ergo Hestia odszkodowania pokrywającego poniesioną stratę.

 

Prowadzę w Warszawie firmę doradczą z obszaru finansów, marketingu i nowoczesnych technologii. Chcę poświecić swój czas i kompetencje w zakresie pozyskiwania dotacji w zamian za czas

i kompetencje Kancelarii w zakresie odzyskiwania odszkodowań. Sprawa dla mnie jest błaha żeby inwestować środki ale mogę poświęcić swój czas i kompetencję. Podczas procesu likwidacji szkody przez Ubezpieczyciela Ergo Hestia - po anonimizacji danych - chciałabym upublicznić wszystkie dokumenty (pisma, podstawy prawne, odpowiedzi Ergo Hestia), które w przyszłości mogłyby się przydać innym osobom, którym Ergo Hestia zaniżyła odszkodowanie.

 

HISTORIA LIKWIDACJI

W czerwcu ub., jadąc z rocznym dzieckiem, mój Ford Mondeo Kombi 2007 r. 2.0 TDi został zepchnięty z drogi (przy zmianie pasa) przez samochód sprawcy kolizji, który posiadał polisę OC Ergo Hestia. Uszkodzenia - błotnik, drzwi przednie i tylne do wymiany. Przyjechał rzeczoznawca Ubezpieczyciela Hestia i wycenił koszty naprawy w serwisowanym od nowości w ASO Fordzie Mondeo na 1900 zł !!!! Pomyślałem że to jakiś żart. Chciałem tylko odtworzyć stan samochodu sprzed wypadku – Ergo Hestia na tyle wyceniła poniesioną przez mnie szkodę. Udałem się do sąsiadującej z miejscem pracy ASO Forda. Wycena „z ulicy” 11 tys. Załamałem się. Wysłałem wniosek do Ubezpieczyciela Hestii o uznanie budżetu naprawy.

 

W odpowiedzi otrzymałem skorygowany kosztorys do 8 000 zł, użycie zmienników, żądanie przedstawienia FV za naprawę z ASO i oględzin ponaprawczych. W korekcie kosztorysu znalazło się m.in. obniżenie cen roboczogodziny i korekta o 30% (wartość amortyzacji) kosztu dwóch sztuk nowych drzwi. Ubezpieczyciel Ergo Hestia poinformował mnie, że mam przedstawić korektę w ASO Forda. ASO nie zgodził się na obniżenie stawki a ponadto w przypadku akceptacji żądał ode mnie dopłaty z własnych środków za różnice w skorygowanej wycenie drzwi. Drzwi kosztują np. tysiąc zł, Ergo Hestia zapłaci za nie 700 zł a ja mam dopłacić 300 zł z własnych środków.

 

Napisałem kolejne odwołanie do Ergo Hestia. Wnoszę o: uznanie wysokości szkody

z przedstawionego kosztorysu i przekazania odszkodowania na konto w celu rozpoczęcia naprawy, zwrotu 150 zł z tytułu dokonania wyceny w wyniku zaniżenia wyceny przez Ubezpieczyciela Ergo Hestia, rezygnacji z wykorzystania w naprawie zamienników ze względu na 3 letnia historię serwisowania samochodu w ASO Forda oraz utratę gwarancji na perforację lakieru, przekazania informacji niezbędnych do wynajmu auta zastępczego na czas naprawy.

 

Ubezpieczyciel Ergo Hestia:

Nie uznaje wniosku o pełną wysokość szkody, jednak uznaje zaniżenie kosztorysu

i podwyższa odszkodowanie przelewając dodatkowe 2 tys. zł Nadal jest to odszkodowanie w wysokości 38% kosztorysu ASO Ford.

Nie uznaje wniosku o zwrot kosztów dokonania kosztorysu 150 zł,

Nie uznaje żądania wykorzystania w kosztorysie oryginalnych części,

Żąda szeregu dokumentów i informacji o sposobie użytkowania pojazdu na podstawie których dopiero podejmie decyzję o uznaniu kosztów wynajmu auta zastępczego.

 

Na tym etapie mam dość poświęcania swojego czasu jako „zwykły Kowalski” na walkę z prawnikami Ubezpieczyciela Ergo Hestia. Jak sądzę i tak jestem jednym z kilku procent spierających się z Ergo Hestia o zaniżenie odszkodowania. Swój czas poświęcę na to co lubię w zamian za pomoc osób które rozprawiając się z Ergo Hestia również będą robić to co lubią.

 

Zakres umowy to:

uzyskanie pełnego odszkodowania bez konieczności przedstawienia rachunku przy skorygowanym do 8 tys. zł kosztorysie lub z przedstawieniem rachunku przy naprawie za 11 tys. zł,

brak zgody na naprawę z wymaganym przez Ergo Hestię wykorzystaniem zamienników części,

brak zgody na naprawę z wymaganą przez Ergo Hestię moją dopłatą z tytuły korekty amortyzacji (30% wartości dwóch nowych elementów)

zwrot przez Hestię kwoty 150 zł tytułem dokonania wyceny naprawy (oszacowania szkody) w ASO Ford,

Zapewnienie auta zastępczego na czas wykonania naprawy przy minimalnej biurokracji.

 

 

Powyższe treść nie jest ofertą lecz zaproszeniem do nawiązania współpracy, która sformalizowana zostanie poprzez podpisanie umowy. Zależy mi na współpracy z Kancelaria Prawną, która może reprezentować mnie podczas rozprawy sądowej. W celu pozyskania dotacji z tylko 30% wkładem własnym wartości inwestycji, Kancelaria powinna posiadać siedzibę na terenie województw: Kujawsko-Pomorskie, Lubelskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie, Opolskie, Podkarpackie, Podlaskie, Świętokrzyskie, Warmińsko-Mazurskie. Dotacje od 20 do 800 tys. zł przy 30% wkładzie własnym mogą być przeznaczone na rozwój nowych technologii informatycznych w firmach (sprzęt komputerowy m.in.: serwery, laptopy, kopiarki, drukarki, skanery; niezbędne oprogramowanie m.in.: platformy elektronicznego obiegu dokumentów, platformy portalowe, aplikacje do oceny szkód, inne branżowe aplikacje oraz usługi doradcze w tym zakresie, analizy i ekspertyzy.

 

Zainteresowaną Kancelarię proszę o przesłanie na adres hurynian(at)gmail(dot)com oczekiwań z zakresie ww. współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...