Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

sąsiad zalał mi mieszkanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sąsiad pojechał na długi weekend majowy na wakacje, nei zakręcił wody i zalał moje mieszkanie,

jak mogę dojść odskzodowania? to od niego ? mam iść do sądu,?

z tego co czytałam to najlepiej jakby był ubezpieczony, tylko że on nie chce mi nic powiedzieć!!

co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jeżeli na Wasze mieszkanie jest zawarta polisa, to sprawa wydaje się mało skomplikowana. Szkodę należy zgłosić do swojego ubezpieczyciela, a on wystąpi do odpowiedzialnego za naprawienie szkody z regresem i wtedy sąsiad albo zwróci wypłacone odszkodowanie, albo poda dane swojego ubezpieczyciela.

 

W przypadku, gdy Wasze mieszkanie nie jest ubezpieczone należy wystosować pisemne zapytania do sąsiada, a w przypadku"zlewczego" podejścia przez niego do zagadnienia polecam wydział cywilny w sądzie rejonowym - zazwyczaj działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisemne wezwanie!? sobie chyba żartujesz!? on to do śmieci wyrzuci! próbowałam już wszystkiego, sądzę, że sprawa stanie na tym, że już to odpuszczę. remont będzie kosztował w sumie 3tysiące. cóż zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

hej!

nie odpuszczaj sprawy!

postrasz sąsiadów aby pokryli straty, proponuje fortel, wyślij wygadanego znajomego, niech zadzwoni do drzwi i powie że jest prawnikiem reprezentującym Ciebie i wzywa ich do zapłaty za remont! niech powie, że koszty remontu nie są wysokie, a w przypadku gdy sprawa trafi do sądu, będą musieli pokryć dodatkowo nie tylko koszt remontu, ale także wynajęcia adwokata strony przeciwnej oraz pokryć koszty sądowe!

daj cynk co uczyniłaś w sprawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...