Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

jak odwołać się od decyzji ubezpieczyciela??


diablokiera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 miesiące temu odznałem uarazu trzeciego palca ręki prawej. Widnieje na nim blizna około 4 cm. i lekki ubytek. Ubezpieczyciel zaocznie stwierdził iż należy mi się jedynie 1% uszczerbku na zdrowiu, co daje wysokość należnego świadczenia 400zł. Uważam że otrzymana kwota nie jest adekwatna do stopnia mojego uszczerbku na zdrowiu. Moje pytanie brzmi: JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD TEJ DECYZJI?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż, że nalezy Ci się więcej, dodaj dokumenty od naurologa czy ortopedy, opisz dlaczego powinni Ci przyznać wyższy uszczerbek. Ściągnij orzeczenie zaocznej komisji i wykaż, że nie uwzględnili wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

diablokiera wrote:

3 miesiące temu odznałem uarazu trzeciego palca ręki prawej. Widnieje na nim blizna około 4 cm. i lekki ubytek. Ubezpieczyciel zaocznie stwierdził iż należy mi się jedynie 1% uszczerbku na zdrowiu, co daje wysokość należnego świadczenia 400zł. Uważam że otrzymana kwota nie jest adekwatna do stopnia mojego uszczerbku na zdrowiu. Moje pytanie brzmi: JAK NAPISAĆ ODWOŁANIE OD TEJ DECYZJI?

1) Kwota odszkodowania zależna jest od sumy ubezpieczenia i oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu. Pozostaje więc kwestionować ocenę trwałego uszczerbku na zdrowiu. Odwołanie piszę się zwykłym pismem. Odwołanie powinno zawierać oznaczenie zaskarżonej decyzji, określenie i zwięzłe uzasadnienie zarzutów i wniosków oraz podpis ubezpieczonego albo jego przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...