Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

kradzież- kwota z polisy a wyliczone odszkodowanie


mspnet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Skradziono mi samochód i na polisie PZU ( z czerwca) mam wpisaną sumę ubezpieczenia 22 tys. Samochód skradziono mi w styczniu i wyceniono szkodę na 15 tys (korekta za przebieg - 6360zł) W jaki sposób mogę ubiegać się o zmniejszenie tej kwoty skoro w momencie podpisywania polisy przebieg był 325tys i do momentu kradzieży wzrósł nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że do ubezpieczenia przyjęto wartość bazową dla dango rocznika i standardowego przebiegu, a przy wycenie do szkody zastosowano korektę m.in. za przebieg i stąd taka różnica...Korekta ujemna za przebieg ustalana jest proporcjonalnie do ponadnormatywnego przebiegu, tzn. do przebiegu większego niż uśredniony przebieg dla danej klasy pojazdów. Należy sprawdzić czy inne składowe wyceny są zgodne ze stanem faktycznym, jeżeli tak to niewiele się tutaj da zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
u mnie było tak samo.Samochód był ubezpieczony AC w PZU od listopada 2011 do listopada 2012.W AC była podana kwota jakiej nie odzyskłam ,ponieważ samochód rozbiłam końcem styczniaKwotę AC pomniejszono o przebieg,wartość rocznika wg.Eurotaxu{kiedy polisę wykupilam był listopad 2011,a samochód rozbiłam w styczniu 2012 więc wartość rocznika spadła}zużycie lakieru itp.Zapytałam rzeczoznawcę czy mogę się odwołać od tej kwoty a on stwierdził że mogę, ale każdy inny rzeczoznawca tak samo oszacuje tą szkode całkowitą.Więc firmy ubezpieczeniowe robią szarych obywateli w balona,a my wykupujemy i podpisujemy polisy AC na kwoty jakich NIGDY nie otrzymamy,bo zawsze znajdą się jakieś "haczyki"o których dowiemy się przy spotkaniu i oględzinach rzeczoznawców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...